REHBERLİK SERVİSİ SEMİNERİMİZ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

5. Sınıf Yabancı Dil Ağırlıklı Program Tanıtım Toplantısı
22 Şubat 2017
YABANCI DİL AGIRLIKLI 5.SINIF PROGRAMI
24 Şubat 2017

Bu yıl “Çocuğumla Öğreniyorum” adını verdiğimiz üç aşamalı rehberlik seminer programımızın ikinci aşaması başarıyla tamamlandı.

Seminerin birinci kısmında Rehber Öğretmenimiz Zerrin ÇEKİÇ HACIEMİNOĞLU tarafından “Çocuklarımız Ne İster?” konu başlığıyla ‘’MOTİVASYON’’ konusu işlendi. Öğretmenimiz çocuklarımızı motive etmek için neler yapmamız gerektiğini vurgulayarak motivasyonun BAŞARI üzerindeki olumlu etkisine ve ailelere düşen sorumluluklara dikkat çekti. Hedef ve beklentilerine ulaşması için çocuklarımızın atacağı adımları ifade etti. Ayrıca öğretmen ve aile arasındaki ilişkinin çocuklarımızın motivasyonuna etkisine vurgu yapan öğretmenimiz okul-veli iletişiminin üzerinde durdu.

Seminerin ikinci kısmında Rehber Öğretmenimiz Recep Saygın TUTKA tarafından “Helikopter Aile” konularında sunum yapıldı. Öğretmenimiz ‘’Elini, gözünü çocuğunun üzerinden çekmeyen, sürekli etraflarında pervane olan ebeveynleri’’ tarif etmek için kullanılan aile tutumunu ve nedenlerini aktardı. Ayrıca daha merhametli, vicdani zekası yüksek bireyler ve toplumlar için neden ‘’başarısız’’ olmamız gerektiğini üzerinde durdu.

Öğretmenlerimize paylaşımları, ailelerimize programlarımıza katılıp bizlere güç verdiği için çok teşekkür ediyoruz.


Ansolon