TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI

Yüksek ögrenime hazirlik süreci öğrencilerimizin hedeflerine ulaşma noktasında akademik birikimlerini geliştirebilecekleri oldukça önemli bir evredir.

 Bu süreçte TED Kayseri Koleji Vakfı Özel Lisesi olarak ÜDEP (Üniversite Destek Programı) ile  öğrencilerimizi Yüksek ögretime geçis sinavlarina hazirlik yolculuğunda hedeflerine ulaştırmak için okul idaremiz, PDR birimimiz ve branş öğretmenlerimizle koordinasyon içerisinde Meşale Ders Çalışma Kampları, SMM (Soru Müdahale Merkezi), Deneme Sınavları, Kazanım Temelli Etütler ve Bireysel PDR görüşmeleri gibi pek çok çalışmayı uygulamaktayız

          

         Deneme Sınavlarımız:

Okulumuzda TED Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan YKS deneme sınavlarının yanında çok geniş bir sınav yelpazesine sahip sınavlarımızla öğrencilerimiz, ÖSYM sınav usul ve esasları doğrultusunda özel salonumuzda uygulanan deneme sınavlarımızla  sınav stratejilerini sağlam bir şekilde kurabilmektedir.

 

SMM (Soru Müdahale Merkezi):

Öğrencilerimiz her pazartesi ve salı günü 16.00 17.00 zaman diliminde, yaptıkları akademik çalışmalar, uyguladıkları testler ya da deneme sınavları neticesinde çözemedikleri sorularla ilgili brans öğretmenlerimizden randevu oluşturarak lise 4. katımızda bulunan SMM salonlarımızda bire bir yardım alabilmektedirler.

 

 

MEŞALE DERS ÇALIŞMA KAMPI

ÜDEP çalışmalarımız kapsamında öğrencilerimize yönelik olarak lise etkinlik salonumuzda 16.30- 20.30 zaman diliminde bireysel ders çalışma kampı uygulanmaktadır. Ders çalışma kamplarımızda oluşan sinerji ile öğrencilerimiz birlikte çalışma ve birlikte öğrenme fırsatı bulmaktadırlar. Her hafta farklı branştan öğretmenlerimizin de bulunduğu kamplarımızda öğrencilerimiz çözemedikleri sorular için  öğretmenlerinden bire bir yardım alabilmektedirler.

 

 

ÜDEP KONU- KAZANIM ETÜTLERİ 

 

Okulumuzda uygulanan deneme sınavları  okul ölçme- değerlendirme birimimiz tarafından değerlendirilip analiz edilmekte ve sonuçlar zümrelerimizle paylaşılmaktadır. Deneme sınavlarında beliren konu ve kazanım eksiklileri doğrultusunda haftalık ÜDEP Etüt Programımız oluşturulmaktadır. Salı, çarşamba ve perşembe günleri 16.00- 17.00 zaman diliminde uygulanan konu- kazanım etütleri ile öğrencilerimizin geçmiş konuları hatırlamaları, öğrendikleri konuları pekiştirmeleri amaçlanmaktadır.  

 

 

      TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ olarak yurtiçi ve yurt dışı  Yüksek öğretime geçis sinavlarina ilişkin her türlü gelişmeyi yakından takip etmekte ve öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı  tüm branşlarda destekleyici ve tamamlayıcı uygulamaları  planlamış bulunmaktayız.

 Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz…