TED KAYSERİ KOLEJİ FARKIYLA İLK KEZ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN AVRUPA GENÇLİK PARLAMENTOSU 18.SEÇİM KONFERANSINA ULUSAL VE YEREL BASININ YOĞUN İLGİSİ

AVRUPA GENÇLİK PARLAMENTOSU 18.SEÇİM KONFERANSI TED KAYSERİ KOLEJİ FARKIYLA İLK KEZ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR
21 Kasım 2015
YARINLARI AYDINLATAN ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADIK
25 Kasım 2015

Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Türkiye 18.Ulusal Seçim Konferansı, okulumuz ve Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği iş birliği ile 20-23 Kasım 2015 tarihleri arasında, Kayseri’de ilk kez okulumuzun ev sahipliğinde düzenlenmiştir. Konferansın resmi dili İngilizce , ana teması ise “Avrupa’daki dengeyi yeniden tanımlamak, harekete geçmek ve istikrar sağlamak” olarak belirlenmiştir.
18.EYP’ nin 21 Kasım’da okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirilen açılış oturumuna; TED Üniversitesi Rektörü Murat TARIMCILAR, Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ahmet Kasım HAN, EYP Türkiye adına Bircan KİLCİ, konferansın başkanlığını yürüten Hügo DÜRR,  okulumuz yöneticileri, çeşitli illerden ve ülkelerden gelen 200’e yakın lise öğrencisi katılmıştır.
Kayseri’de ilk kez gerçekleştirilen Avrupa Gençlik Parlamentosu 18.Seçim Konferansı’na yerel ve ulusal basın tarafından yoğun ilgi gösterilmiştir.
Ülkemizin önde gelen haber ajanslarından İhlas Haber Ajansı(İHA), Doğan Haber Ajansı, Anadolu Ajansı (AA) 21 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirdiğimiz parlamento açılış törenimize katılarak, TED Kayseri Koleji farkıyla, Kayseri’de ilk kez düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu 18.Seçim Konferansı’na destek vermişlerdir.
Haber Ajanslarının yapmış olduğu haberler birçok haber sitesinde de yayınlanarak, sanal basında da etkinliğimiz büyük ilgi görmüştür. Ulusal ve yerel gazetelerde konferans haberlerine yer verilmiştir. Şehrimizin yerel ve ulusalda da yayın yapan televizyon kanalları da etkinliğimize yoğun ilgi göstererek öğrencilerimizi programlarına konuk olarak almış ve konferans görüntülerini yayınlamışlardır.
TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları olarak, bizlerden ilgi ve desteklerini esirgemeyen Ulusal ve Yerel Basın-Yayın organlarına ve değerli mensuplarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 Avrupa Gençlik Parlamentosu 18.Seçim Konferansı ile ilgili İnternet ortamında yayınlanan haberlerin bazılarına aşağıda yer alan haber linklerinden ulaşabilirsiniz.
-http://www.milliyet.com.tr/avrupa-genclik-parlamentosu-turkiye-kayseri-yerelhaber-1072722/
-http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/kayseri-haberleri/avrupa-genclik-parlamentosu-turkiye-18-secim-k_199205
http://www.dha.com.tr/en-son-haber-avrupa-genclik-parlamentosu-18inci-secim-konferansi-kayseride-basladi-son-dakika-haberleri_1077875.html
http://www.haberler.com/kayseri-avrupa-genclik-parlamentosu-18-secim-7896303-haberi/
-http://www.kayserihaber.com.tr/haber/avrupa-genclik-parlamentosu-turkiye-kolu-16629.html

 


Ansolon