GELENEKSEL LİSELER ARASI MATEMATİK  BAŞARIMIZ…

LİSELERARASI  BASKETBOL ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
18 Mayıs 2015
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
19 Mayıs 2015

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi tarafından bilimsel bir aktivite çerçevesinde okullar arası etkileşimi artırmak, öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek ve yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla  bu yıl beşincisi düzenlenen  Geleneksel Liseler Arası Matematik Yarışması, 16  Mayıs 2015 Cumartesi günü TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Lisesinde yapıldı.
Yarışmaya, TED Aliağa, Eskişehir, Kayseri, Zonguldak, Polatlı, Bursa, Mersin ve Isparta olmak üzere sekiz TED okulundan  öğrenciler  katıldı. Yarışmada, her okulu üç asıl ve bir yedek öğrenci olmak üzere toplam dört  öğrenci temsil etti.
Yarışmalara okulumuzu temsilen Matematik Öğretmenimiz Yasemin AYGÜN’ün  rehberliğinde  11. Sınıf öğrencilerimizden  Oğuzhan KARAMAN , Zeynep SOYSARAÇ ,Mehmet ŞERBETÇİOĞLU, Begüm YENER katıldı.
Adayların tüm gün, test tipi gerçekleştirilen çeşitli etaplarda yarıştığı 5. Liseler Arası Matematik Yarışması’nın değerlendirmesi, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi Öğretmenleri tarafından yapıldı. Yarışmanın en heyecanlı ve hareketli etabı olan “Karışık Gruplarla Runner Yarışması”nda koşucular, çözümü bitiren grupların cevaplarını jüriye en kısa sürede yetiştirmek için yarıştı. Yarışma sonucunda bireysel olarak ve okul bazında birinci, ikinci ve üçüncü olanlara ödülleri verildi.
Bireysel Etap:

  1. Ceren Özceylan (TED Polatlı Koleji)
  2. Oğuzhan Karaman (TED Kayseri Koleji)
  3. Tutku Abanuzoğlu (TED Polatlı Koleji)

Takım Yarışmalarında ise ;

  1. TED Kayseri Koleji
  2. TED Polatlı Koleji
  3. TED Zonguldak Koleji

Runner Etabı ;

  1. TED Isparta Koleji,
  2. TED Kayseri Koleji
  3. TED Eskişehir Koleji öğrencilerinden oluşan ekip kazandı.

Kazandıkları bu başarı ile başarılarımızı taçlandıran öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Ansolon