19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

GELENEKSEL LİSELER ARASI MATEMATİK  BAŞARIMIZ…
18 Mayıs 2015
TED KAYSERİ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ ANITKABİR’DE
20 Mayıs 2015

Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı, Ulu Önder Atatürk’ün gençlere emanet ve hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerle kutlandı.
Gençlik haftası boyunca kutlamalar kapsamında spor salonumuzda çeşitli spor aktiviteleri ve yarışmalar düzenlendi. Kocasinan ilçesi liseler arası basketbol şenliği ve öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz arasında voleybol müsabakası yapıldı. Konferans salonumuzda ise tarih-coğrafya bilgi yarışması finali düzenlendi.
19 Mayıs Salı günü ise okul bahçemizde çelenk sunma töreni yapıldı. Ardından konferans salonumuzda ki kutlama törenine geçildi. Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin, hazır bulunduğu tören İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Törenimize bu yıl TED Malatya Kolejinin yönetici, öğretmen ve öğrencileri de katıldı. TED ailesinin bir parçası olarak anlamlı şiirleriyle törenimize katkıda bulundular. Oratoryonun, şarkıların, şiirlerin ve dansların süslediği programda günün anlam ve önemini belirten konuşma, gençlik adına yapılan konuşmalar ve videolar izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
Atamızın “BEN 19 MAYIS’TA DOĞDUM” diyerek önemini belirttiği kurtuluş mücadelesinin başlangıcını TED Kayseri ailesi olarak coşkuyla kutlayıp, ATA’mızın bize bıraktığı mirasın bekçileri olduğumuzu bir kez daha gösterdik.
ATAM, açtığın ışıklı yolda birer TED meşalesi olarak düşüncelerimizi özgürce ifade edip yolumuza devam edeceğiz. Bu ışık hiç sönmeyecek!
Dünyada hiçbir lider çocuklarına ve gençlerine bayram hediye etmedi. ATA’mızı bize armağan ettiği bu güzel bayramlar için saygıyla ve minnetle anıyoruz.


Ansolon