Türk Eğitim Derneği IV. Uluslararası Eğitim Forumu’na Katıldık

KİTAP KURDU KULÜBÜ KİTAP SERGİSİ
1 Nisan 2016
2015-2016 ETWINNING PROJE KULÜBÜ ONLİNE TOPLANTISI
5 Nisan 2016

TED Kayseri Koleji yöneticileri ve öğretmenlerinden oluşan 16 kişilik ekibimizle, 2 Nisan 2016 Cumartesi günü Türk Eğitim Derneği IV. Uluslararası Eğitim Forumuna katıldık.

‘’Türkiye’nin Geleceğine İnanıyoruz: Geleceği Okuyoruz’’  başlığı altında daha nitelikli bir eğitim sisteminin inşası için düzenlenen Türk Eğitim Derneği IV. Uluslararası Eğitim Forumu, 02 Nisan 2016 Cumartesi günü TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirildi.

Türk Eğitim Derneği IV. Uluslararası Eğitim Forumu’nun açılış konuşmaları; Selçuk PEHLİVANOĞLU ( TED Genel Başkanı),  Ali BABACAN(Ekonomiden Sorumlu Devlet Eski Bakanı) Cevdet YILMAZ(Kalkınma Bakanı) ve Nabi AVCI(Milli Eğitim Bakanı) tarafından yapıldı.  IV. Uluslararası Eğitim Forumu’na; süper sicim teorisi, süper yerçekimi, süper simetri, hadronik fizik gibi birçok konuda makaleleri yayımlanan, dünya çapında ün yapmış fizikçi Prof. Dr. Michio KAKU ve kendi alanlarında birbirinden başarılı birçok davetli konuşmacı olarak katıldı.

IV. Uluslararası Eğitim Forumu dört oturumda gerçekleştirildi ve ‘’İş Dünyası Eğitimden Nasıl Bir İnsan İstiyor?”, “Eğitimin Geleceğinde Nörobilim Çağı ve Yeni Değerler”, “Geçmişten Gelecek Perspektifine İnsan ve Eğitim”, “Ekonomi Eğitimden Nasıl Bir İnsan İstiyor?” sorunlarına yanıtlar arandı.

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk PEHLİVANOĞLU yapmış olduğu kapanış konuşmasında, Türk Eğitim Derneği IV. Uluslararası Eğitim Forumu kapsamında gerçekleştirilen tartışmaların Türkiye’nin entelektüel birikimine ve gelecekteki politikalarına yön vereceğine yürekten inandığını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Türk Eğitim Derneği IV. Uluslararası Eğitim Forumu’nu katılan ekibimiz, değişimi okuyabilen ve buna göre kendini adapte edebilen bir eğitim sisteminin inşasına hizmet etmek için yeni bilgiler edinerek ve forumu başarı ile tamamlayarak okulumuza geldi.


Ansolon