TEOG Sınavı Genel Açıklama

SHREK Müzikali Ertelenmiştir.
26 Nisan 2016
TEOG Sınavı Tatil Duyurusu
26 Nisan 2016

Sayın Velimiz,

Ortak Sınavlar, 27-28 Nisan 2016 tarihinde, saat  09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacaktır. Öğrencilerimizin en geç saat 08.30’da okulda hazır bulunmaları gerekmektedir. Öğrencilerimizin okula ulaşımı velileri tarafından sağlanacaktır.

Sınavlar arası dinlenme ve hazırlık 30 dakikadır. Sınav saatleri aşağıdaki tabloda yer aldığı şekilde düzenlenmiştir.

Öğrencilerimiz okul kıyafetleriyle sınava geleceklerdir.

ORTAK SINAVLAR 1. GÜN OTURUMU (27 NİSAN 2016 ÇARŞAMBA)
DERS ADI BAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ
Türkçe 09.00 20 40 DAKİKA
Matematik 10.10 20 40 DAKİKA
Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi 11.20 20 40 DAKİKA

 

ORTAK SINAVLAR 2. GÜN OTURUMU (28 NİSAN 2016 PERŞEMBE)
DERS ADI BAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ
Fen ve Teknoloji 09.00 20 40 DAKİKA
T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük 10.10 20 40 DAKİKA
Yabancı Dil 11.20 20 40  DAKİKA

Öğrencilerimizin sınava gireceği sınıfı ve sırayı gösteren listeyi e-okul, sistemi üzerinden alıp okulumuzda ilan edilmiştir. Öğrencilerimiz listede belirtilen sınıfta ve sıra numarasında oturacaktır.

Her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak, değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Ortak sınavlarda, A,B,C ve D kitapçığı olmak üzere dört çeşit kitapçık verilecektir.

Her bir ders için yapılacak sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde gelen öğrenciler sınava alınacaktır. Geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecektir.

Her dersin sınavında ilk 20 dakika süresince öğrenciler sınıflarından çıkmayacak, ilk 20 dakika tamamlandıktan sonra sınavını tamamlayan öğrenci sınıftan çıkabilecektir. Sınav süresinin tamamlanmasına 5 dakika kala, öğrenciler sınıftan çıkarılmayacaktır.

Öğrenciler, sınav salonlarına yanlarında kullanımı saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat haricinde, sözlük, hesap makinesi, cep telefonu, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar bulunmaksızın sınava alınacaktır. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle tutanakla geçersiz sayılacaktır. Öğrenciler cevap kâğıdında yazılı olan T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı bilgilerini kontrol edecek, hata varsa sınav görevlilerine söyleyeceklerdir. Cevap kâğıdı üzerindeki kitapçık türü ve cevap bilgileri kurşun kalemle işaretlenecektir.

Öğrencilerimizin yanlarında kalem , silgi ve kalemtraş bulundurulmaları yeterli olacaktır.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM.

Arif Sırrı ŞİRİN
                                                                                                                         Okul Müdürü


Ansolon