TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

PROF. DR. ZİYA SELÇUK VELİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE SEMİNER VERDİ
30 Kasım 2015
TED GENEL BAŞKANI SELÇUK PEHLİVANOĞLU OKULUMUZU ZİYARET ETTİ
1 Aralık 2015

Geleceğe ışık tutan, Başöğretmen Atatürk’ün emanetine sahip çıkıp, eserinin üzerine imza atan, bilgiyi öğretmekten ziyade insanlığı öğreten, her şeyden önce eğitici unvanını taşıyan fedakar öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü kutlaması ve geleneksel hale getirdiğimiz plaket törenimiz için, 27 Kasım Cuma günü, Radisson Otel’de Vakıf Yönetim Kurulumuzun düzenlediği akşam yemeğinde, TED Ailesi bir araya geldi.
Okulumuza uzun yıllar emeği geçmiş, aramızdan ayrılan pek çok öğretmenimizin fotoğraflarından oluşan slaytlarla ve hazırladığımız nostalji slaytlarıyla öğretmenlerimiz zaman tünelinde duygusal bir yolculuğa çıkarılarak, bu şeref dolu anlamlı günlerinde hep bir arada olmanın mutluluğu yaşanıldı.
Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Ömer ÖZBAKIR, slayt gösterilerinden sonra yapmış olduğu konuşmasında ‘’Aramızdan ayrılan öğretmenlerimizin görüntülerini izlediğimde her sene olduğu gibi bugün de çok duygulandım. Öğretmenlerimizin her birine ayrı ayrı vefa borcumuz var. Kendilerine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızdan emeğini esirgemeyen siz fedakar öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.’’ diyerek, günün anlam ve önemi ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı.
Okulumuzda 5. , 10. , 15. ve 20. yıllarını dolduran öğretmenlerimize şükranlarımızı sunmak adına hazırladığımız plaket törenin de öğretmenlerimize plaketleri; Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Okul Müdürlerimiz, Okul İdarecilerimiz tarafından verildi.
Plaket töreninin ardından sözün müzik grubuna bırakılmasıyla, öğretmenlerimiz canlı müzik eşliğinde eğlenerek günlerini coşkulu bir şekilde kutladılar.
TED Ailesi olarak, Ulu Önderimiz ve Başöğretmenimiz Atatürk’ü, eğitime hizmet etmiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyor; Öğretmenler Günü kutlamalarında emeği geçen ve katkı veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Ansolon