OKULUMUZDA ACİL DURUM TATBİKATI YAPILDI

11. SINIF VELİLERİMİZE 2020 YKS TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
8 Nisan 2019
Yoga farkındalık günleri okulumuzda başladı.
9 Nisan 2019

Okulların afetlere dirençli kurumlar haline gelmesi, öğrenci ve çalışanların fiziksel olarak korunması, güvenlik kültürü oluşturulması için 08.04.2019 Pazartesi günü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından okulumuzda tatbikat yapıldı.

İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri; öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize acil durumlarda neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler verdi. Bilgilendirme sonrasında bir de yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Öğrencilere okulda herhangi bir acil durum çıktığında neler yapmaları gerektiği anlatıldı. Daha sonra okul bahçesinde çıkan yangına nasıl müdahale edileceği ve yangın esnasında neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterildi. İtfaiye Daire Başkanlığı görevlilerinin acil durumlarda kullandığı ekipmanlar öğrencilere tanıtıldı.

Okul personelimiz ve öğrencilerimize yönelik yapılan bu etkinlikte bizlere yardım ve desteklerini esirgemeyen, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve personeline teşekkür ederiz…


Ansolon