ÖĞRENME STİLLERİ ATÖLYE ÇALIŞMASI 6.SINIF ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZLE DEVAM EDİYOR

“Masal Gibi 90 Yıl” Şiir Dinletisi
5 Ocak 2018
8.SINIFLAR İÇİN KARİYER GÜNLERİ PANELİMİZİN BİRİNCİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
5 Ocak 2018

Ortaokul Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi olarak yürüttüğümüz Öğrenme Stilleri Atölye Çalışmamız 6. Sınıf öğrencilerimizle devam etmektedir. Çalışmamızın ilk kısmında Öğrenme Stilleri Envanteri öğrencilerimize uygulandı ve sonuçlarımız öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle paylaşıldı. Rehberlik servisi olarak öğrencilerimizle İşitsel, Görsel ve Kinestetik/Dokunsal öğrenenlerin karakteristik özelliklerini ve öğrenme stiline özgü verimli ders çalışma yöntemlerini paylaştık. Her sınıfın öğrenme stilleri yüzdelik dilimleri sınıf panolarına asıldı.

‘Öğrenme Stilleri’ çalışmamızın ikinci kısmında 3 Ocak 2018 tarihinde 6. Sınıf öğrencilerimizin velileri ile atölye çalışması yapılarak, çocuklarının envanter sonuçları velilerimizle paylaşıldı. Her velinin kendi öğrenme stilini öğrenmesi amacıyla velilerimize de öğrenme stilleri envanteri uygulandı.

Atölye çalışmamızda, rehber öğretmenlerimiz Zeliha AKSOY ve Meltem ÖZYURT velilerimizle her öğrenme stilinin karakteristik özelliklerini, bilgiyi alma ve hatırlama yöntemlerini ve kişilerarası ilişkilerde dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı. Ayrıca yaratıcı drama çalışmasıyla velilerimizle çocuk ebeveyn ilişkisi canlandırılarak, doğru dil kalıpları ve beden dili velilerimize aktarıldı.

Atölye Çalışmamıza katılan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz. Atölye Çalışmamız, 10 Ocak 2018 tarihinde 5. Sınıf velilerimizle son bulacaktır.


Ansolon