ÖĞRENCİLERİMİZ MUNESCO 2018 MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSINA KATILDI

MİNİK 112
21 Mart 2018
22 Mart Dünya Su Günü TED Kayseri Koleji Ortaokulu Öğrencileri Tarafından Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
22 Mart 2018

16-19 Mart 2018 tarihleri arasında Bilkent BLIS’te düzenlenen MUNESCO 2018 konferansına okulumuz öğrencilerinden Dilara Bakır, Bekir Altıntaş, Ekin Erdoğan, Beste Ece Eroğlu, Selin Doğa Baybuğa, Ahmet Poyraz Güler, Batuhan Karaman ve Süleyman Rüzgar Erdinç, öğretmenimiz Gözde Enginler rehberliğinde katıldı. Öğrencilerimizin Brezilya’yı temsil ettiği konferans çok verimli geçti.

Konferans ilk gün düzenlenen açılış ve gala yemeği ile başladı. Konferansın devam eden günlerinde öğrencilerimiz diğer okullardan gelen arkadaşlarıyla birlikte oluşturulan komitelerde dünya sorunlarını ve bu sorunlar için geliştirilebilecek çözüm yollarını tartıştılar. Konferansın son gününde ise yoğun çalışmalardan sonra ortaya çıkan taslaklar oylamaya sunuldu.

Model Birleşmiş Milletler Konferansı, katılımcılarına fikirlerini özgürce belirtip savunabilecekleri bir ortam yaratarak, modern tartışma kültürü anlayışını öğrenmeleri ve değişik kültürlerle bir araya gelerek başka fikirlerle saygılı bir ortamda müzayede etmenin yanı sıra uluslararası platformda dünya problemlerini tartışarak çözüm önerileri üretmeleri ve buldukları çözüm önerilerini sunmaları fırsatını veren seçkin bir organizasyondur.


Ansolon