CUMHURİYETİMİZİN 90. YILINI KUTLADIK

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZİN ANNE VE BABALARINA YÖNELİK EĞİTİM HİZMETLERİMİZDEN BİRİNİ BAŞLATTIK…
30 Ekim 2013
OKULUMUZDA DEĞERLER EĞİTİMİ BAŞLATILMIŞTIR
5 Kasım 2013

Cumhuriyetle  doğan ,Cumhuriyetle yaşıt olan TED ailesinin, TED ağacının bir dalı olan TED Kayseri Koleji, kendine ilkelerine, misyonuna yakışır bir şekilde Cumhuriyetimizin 90. Yılını büyük bir coşkuyla kutladı.

Okul içi ve okul dışı yapılan kutlama programlarına katılan okulumuz;28 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanında yapılan Çelenk Koyma törenine bayrak ve flamamız ile katıldı.

29 Ekim Salı günü düzenlediğimiz tören okulumuz bahçesinde  Ata’mızın büstüne okul yöneticilerimizin çelenk koyması  ile başladı.Öğrencilerimizin okuduğu şiirler ve anlamlı konuşmanın sonrasında geleneksel CUMURİYET TURNUVASI kupası 8-B sınıfı öğrencilerimize verildi.               

Resmi Geçiş Töreni’ne 10. Sınıf öğrencileri birer TED Meşalesi olarak katılıp Cumhuriyet ışığını daha da aydınlattılar.                 

Konferans salonumuzda açılan sergimizle kurtuluş destanına renklerle uzandık. İlköğretim kütüphanesince hazırlanan “Kitaplarda Atatürk “stantları velilerimiz,yöneticilerimiz,öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz  tarafından  ilgiyle gezildi.               

Kutlama programımız  konferans salonunda Saygı Duruşu ve  hep bir ağızdan söylenen İstiklal Marşımızın ardından TED KOROSU marşlarıyla hepimize tadına doyulmaz dakikalar yaşattı.             

Öğretmenlerimiz adına Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Naciye SERBEST konuşma yaparak hepimize duygu dolu anlar yaşattı. Okul öncesi minikleri okudukları şiirle coşkumuzu artırırken  lise öğrencilerimiz de  CUMHURİYET’ E NASIL ULAŞTIK?  konulu bir sunum yaparak bilgilerimizi tazelediler. Ardından bu özel gün, izleyicilere hüznü, mutluluğu ve gururu bir arada yaşatan muhteşem bir kutlama programı ile taçlandırıldı. Kutlama programında 1. Dünya Savaşı’ndan itibaren gelişen tüm olayların anlatıldığı etkinlik sahnelendi. Etkinlik içerisinde öğrencilerin sahneledikleri gösteriler, halk oyunları ve modern danslar Atatürk ve tüm Türk şehitlerinin emekle, fedakârlıkla ve onurla kurduğu cumhuriyeti anlam ve önemine yakışır bir gurura eriştirdi. Öğrencilerimizin başarı ile sahnelediği programda tekrar dillendi vatan efsanesi… Burkuldu yürekler, kabardı göğüsler. Hatırlandı damarlarımızdaki kanın asilliği ve vatan uğruna nice neferlerin feda edildiği. Uzun bir mücadelenin ve sıkıntının sonunda ilan edilen cumhuriyetin yıl dönümü “Yaşasın Cumhuriyet” nidalarıyla coşku ve gururla kutlandı. Şahlanırken sahnede milletin egemenliği, gururla sahne aldı Cumhuriyetin yılmaz bekçileri..               

Biliyoruz ki Cumhuriyetimizin erdemine ve değerlerine yürekten bağlı nesiller yetiştiği sürece Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır.

 Biz Cumhuriyet torunlarıyız . TED 90 yıldır bu coşkunun paylaşımcısı ve öncüsüdür.

Meşalelerimiz aldıkları eğitimle kendisini milletini, ülkesini ve en önemlisi de Cumhuriyeti aydınlatmaya devam edecektir.   Ansolon