CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ

ORTAOKUL SEÇİMİNİ YAPTI
30 Ekim 2018
Cambridge, TOEFL ve BTEC Sertifika Töreni
1 Kasım 2018

Cumhuriyetle doğan Cumhuriyetle yaşıt olan TED ailesinin TED ağacının bir dalı olarak TED Kayseri Koleji, kendine, ilkelerine, misyonuna yakışır bir şekilde Cumhuriyetimizin 95. Yılını kutladı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okul bahçemizde Bando takımımızın muhteşem Cumhuriyet şarkılarının dinletisi ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof.Dr. Ömer Özbakır’ın çelenk sunumunun ardından konferans salonuna geçildi. Birlik, beraberlik duygusu ve Cumhuriyet’e her zaman sahip çıkma ilkesiyle gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 95.yıl kutlama törenimiz; Sınıf Öğretmenimiz Sayın Derya Yüksel’ in günün anlam ve önemini anlatan konuşması ile devam etti. Tören programımızda “Cumhuriyet” teması kapsamında yer alan, öğrencilerimizin görev aldığı şiir, kompozisyon, koro, oratoryo, dans, drama ve video gösterileri tüm velilerimiz ve öğretmenlerimizin alkışları eşliğinde gururla, coşkuyla sergilendi.

Okul dışı kutlamalar kapsamında ise; 28 Ekim Pazar günü Cumhuriyet Meydanında Ulu Önder Atatürk’e Çelenk Koyma Törenine Bayrak ve Flama ile katıldık.29 Ekim Pazartesi günü saat 10.00’da ise Cumhuriyet Meydanında yapılan Resmi Geçiş Töreninde okulumuzu 10. Sınıf öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz temsil etti. Töreni İl protokolü ve vatandaşlar coşku ile izledi.

Emek, katkı ve işbirliklerinden dolayı tüm TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları öğrenci ve öğretmenleri ile yoğun katılımları ve eşlikleriyle bayramı bayram yapan değerli velilerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

TED Ailesi kendisine teslim edilen Cumhuriyet Meşalesini gururla taşımaya devam ediyor ve edecek. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!!!


Ansolon