AVRUPA GENÇLİK PARLAMENTOSU 24. ULUSAL SEÇİM KONFERANSI TED KAYSERİ KOLEJİNDE TOPLANDI

Atatürk’ün Kayseri’ye Gelişinin 100. Yılı
16 Aralık 2019
TALENTED BİLİM SERGİSİNDE
18 Aralık 2019

Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Türkiye 24. Ulusal Seçim Konferansı, 13-16 Aralık 2019 tarihleri arasında Türkiye’nin prestijli okullarından gelen 120 lise öğrencisi, 25 öğretmen ve 13’ü yurtdışından olmak üzere 35 konferans yetkilisinin katılımıyla ikinci kez TED Kayseri Koleji’nde toplandı.

Avrupa’da her yıl birçok etkinlik gerçekleştiren EYP (European Youth Parliament) Türkiye’de de yılda iki defa ulusal seçim konferansı düzenlemektedir.  2015 Kasım ayında 18.’sine ev sahipliği yaptığımız bu konferans okulumuzda ikinci defa gerçekleşmiş olup jüri tarafından seçilen delegeler Türkiye’yi temsil etmek üzere Avrupa’daki EYP Konferanslarına gönderileceklerdir.

14 Aralık 2019 Cumartesi günü TED Kayseri Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve basın tarafından yoğun ilgi gösterilen açılış töreninde, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Selçuk PEHLİVANOĞLU, Türk Eğitim Derneği Strateji Geliştirme Koordinatörü ve TED Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Berkay ORHANER, TED Kayseri Koleji Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ömer ÖZBAKIR, TED Kayseri Koleji Lise Yabancı Diller Bölüm Başkanı Ayşe ADALI, TED Kayseri Koleji öğrencisi Baş Organizatör Gizem BÜYÜKKEÇECİ; EYP Türkiye adına EYP Türkiye Genel Sekreteri Emir LİSE, Jüri Başkanı Iraz KÜÇÜKER, Konferans editörü Florence HULL ve Konferans Başkanı Dasa POGORELEC birer konuşma yaptılar.

Resmi dili İngilizce olan bu konferansta liseli ve üniversiteli gençler interaktif olarak ekonomi, tarım, kültür ve eğitim, çevre ve toplum sağlığı, insan hakları gibi birçok güncel konuda tartışıp çözüm önerisi ürettiler. Konferansın Genel Kurulu ise 16 Aralık Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda yapıldı.

 


Ansolon