8. Sınıflar TOEFL JUNIOR Sınavı Hakkında Duyuru

10. Sınıflar Toefl ITP Sınavı Hakkında Duyuru
20 Kasım 2017
Ben İyi Bir Arkadaş mıyım?
21 Kasım 2017

Sayın Velimiz

Eğitim-öğretimin temel amacı insanların küçük yaşlardan başlayarak dünyayı, hayatı daha iyi kavramalarını sağlamak, onları nitelikli bir hayatı sürdürmeye hazırlamaktır. Bu süreçte öğrenilenlerin de bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. Bu değerlendirmenin amacı ‘eleme’ değil tam tersine ‘pekiştirme ve yüreklendirme’ olmalıdır.

Öğrencinin, öğrenim sürecinde odak noktası olması yine bu sürece uygun ölçme-değerlendirmeyi de gerekli kılmıştır. Artık ölçme-değerlendirme öğrenim sürecinde hem öğrenileni pekiştirme hem de daha fazla öğrenmeye yüreklendirme işlevlerini üstlenmiş, eski ‘eleme’ anlayışını çoktan geride bırakmıştır.

Yabancı dil öğreniminde çok önem taşıyan ölçme-değerlendirme hususu artık küresel boyutta kıstasları esas almaktadır. Uzun yıllardır tüm dünyada bilinen ve çok ilgi gören TOEFL ölçme-değerlendirme sistemini üreten ETS, uzmanlığını geniş araştırma bütçesi ve ekibine, uzun yıllar küresel boyutta ölçme değerlendirme tecrübesine ve sürekli kendini yenileyen bir sistemle çalışmasına borçludur.

Bu uzmanlığının sorumluluğuyla yelpazesini genişletmeye karar vermiş, hizmetlerini daha küçük yaş gruplarına da sunabilme çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalar sonucu hazırlanan TOEFL Primary, TOEFL Junior ve TOEFL ITP  uzun süren deneme aşamasından geçmiş ve hizmete sunulmuştur.

Özetle A-1 den C-2 ye geniş bir skalada ölçme-değerlendirme yapan TOEFL skorları hem öğrenciye, hem de öğretmene çok şey ifade eder. TOEFL sınavları için ‘hazırlanma stresi’ yaşamaya ya da yaşatmaya gerek yoktur. Aday modern bir eğitim görüyorsa başarılı olamama endişesi duymamalıdır. Bu sınavlara hazırlanmak ve örnek testlerden faydalanmak için http://www.ets.org/ linkinden yararlanılabilir:

TED Kolejleri olarak TOEFL sınav tecrübesini Kasım ve Mayıs aylarında olmak üzere eğitim öğretim yılında 2 kez öğrencilerimizle birlikte yaşamış olacağız. TOEFL sınavları öğrencilerimizin İngilizce dil gelişimini ayrıntılı bir şekilde görmemizi sağlamasının yanında, öğrencilerimize uluslararası sınav deneyimi yaşatacaktır. Ayrıca dil gelişimi için güçlü bir motivasyon aracı olacaktır.

Bu amaçla 25 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 10.00-12.10 arası tüm 8. sınıf öğrencilerimiz TOEFL JUNIOR sınavına katılacaklardır.  Sınav ücreti olan 395 TL okulumuz tarafından karşılanacak olup, sizlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Öğrencilerimizin kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Tüm öğrencilerimize İngilizce öğrenimlerinde sonsuz başarılar dileriz.


Ansolon