19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA , GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’MIZ TED KAYSERİ KOLEJİNDE BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

2022-2023 ÖDÜL YÖNETMELİĞİ VAKIF YÖNETİM KURULU ÖDÜLÜ
12 Mayıs 2023
TED Kayseri Koleji Kapadokya Gezisi
30 Mayıs 2023
 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelemizi başlatmak için silah arkadaşlarıyla birlikte Bandırma Vapuru’yla 19 Mayıs 1919’ da Samsun’a ayak basmasının 104. yıl dönümü, okulumuzda coşkulu bir törenle kutlandı.
 
Okul takımlarımızın kortej geçişi ile başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Törenimiz, Atatürk Anıtı’na Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şaban ÖZSARIYILDIZ ve Genel Müdürümüz Sayın Arif Sırrı ŞİRİN’in çelenk sunması ile başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından konferans salonumuzda devam etti.
Tiyatronun, şarkıların, marşların, milli mücadelemizden pek çok  görüntülerin yer aldığı videoların ve dans gösterilerinin  süslediği programda günün anlam ve önemini belirten konuşma, gençlik adına yapılan konuşmalar ve sunumlar izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Okul takımlarımızdan oluşan öğrenci topluluğumuzun Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabını okuması törenimize katılan tüm misafirlerimizden büyük alkış aldı.
 
Atamızın “BEN 19 MAYIS’TA DOĞDUM” diyerek önemini belirttiği “Kurtuluş Mücadelesi”nin başlangıcını TED Kayseri ailesi olarak coşkuyla kutlayıp Ata’mızın bize bıraktığı mirasın bekçileri olduğumuzu bir kez daha gösterdik.
 
“ATAM, açtığın ışıklı yolda birer TED Meşalesi olarak düşüncelerimizi özgürce ifade edip yolumuza devam edeceğiz. Bu ışık hiç sönmeyecek!”
 
Dünyada hiçbir lider çocuklarına ve gençlerine bayram hediye etmedi. Ata’mızı bize armağan ettiği bu güzel bayramlar için saygıyla ve minnetle anıyoruz ve onu şu güzel dörtlükle selamlıyoruz:
“Egemenlik, ne mutlu Türküm diyen dillerinizde
Egemenlik,kayıtsız şartsız milletimde
Egemenlik, nazlı nazlı dalgalanan bayrağımda
Egemenlik, kendinden emin, ayak sesinizde.”

Ansolon