100. Yılında Milli Mücadele’nin ve Milletin Bağımsızlığının Sesi “İSTİKLAL MARŞI”MIZ…

Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda TED Kayseri Koleji Öğrencilerinden Büyük Başarı…
16 Şubat 2021
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
20 Mart 2021

TED Kayseri Koleji Vakfı Özel Lisesi olarak 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde okulumuz konferans salonunda pandemi koşullarına uygun olarak anma programı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızla başlayan programımızda Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele’ye emek veren kahraman Türk askerlerimiz saygıyla anıldı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Fazıl Ahmet Bahadır’ın Göktürkler’in tarih sahnesinde adını “Türk” olarak yazdırarak günümüze kadar devam eden “İstiklal Mücadelemizi” anlatan dokunaklı konuşmasından sonra lise öğrencilerimizin oratoryosuyla programımız devam etti. Kimi zaman duygusal kimi zaman da yüzümüzde gurur dolu tebessümler oluşturarak izlenilen programı günün anlam ve önemine binaen tüm TED okullarının katılımıyla düzenlenen “İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yılı Kompozisyon Yarışması”nda ödül alan öğrencilerin takdimi ve birinci olan kompozisyonun okunması izledi.

Mehmet Akif Ersoy yüreklerimizi çelikleştiren bu mısraları yüz yıl önce yazabilmek için İstiklal Harbi’nin manevi cephesinde çarpışan kahramanlardan biri olmuştur. Cumhuriyetimizin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüyen bir millet olarak bu anlamlı günde ecdadımıza yakışır bir şekilde Büyük Üstadımızı TED Kayseri Koleji olarak 100 yıl sonra anmanın derin onurunu ve hissini yaşıyor, programda emeği geçen kıymetli öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Ansolon