10. SINIF ÖĞRENCİMİZ ERDAL MERT ŞENCAN YGA (YOUNG GURU ACADEMY) GENÇ LİDERLER PROGRAMI ZİRVESİNE KATILMAYA HAK KAZANDI

İLKOKUL’DA DİYABET FARKINDALIĞI OLUŞTURMA
15 Kasım 2017
Yöresel Yemeklerimiz
17 Kasım 2017

 YGA bir Liderlik Okulu  ve uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eder. Bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları bensiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirip, hayata geçirirken; hayatın içinde geliştirirler.

YGA’ya  280.000’in üzerinde üniversite ve lise öğrencisi başvuru yapmıştır. 5 aşamalı mülakatla seçilen 50 kişi; YGA Liderlik Programında üst düzey yönetici, akademisyen, sanatçı ve bilim insanlarından oluşan, aralarında Prof. Aziz SANCAR, Prof. Doğan CÜCELOĞLU, Ahmet BOZER, Prof. Dr. Çiğdem KAĞITÇIBAŞI  ,TED Genel Müdürü Sevinç ATABAY gibi isimlerin yer aldığı YGA Hayal Ortaklarından 1.000 saatin üzerinde eğitim alırlar.

YGA Liderlik Programını üstün başarı ile tamamlayan YGA’lılar, Londra, New York, Boston ve Silikon Vadisi’nde gerçekleştirilen YGA Liderlik Kampı’na katılma hakkı kazanırlar. Harvard, MIT, Stanford, Duke ve UC Berkeley gibi seçkin üniversitelerle global stratejik işbirlikleri geliştirirler.

Genç Liderler Programı, lise öğrencilerini birlikte başarmayı başarabilen birer lider olarak yetiştirmeyi amaçlar. 10. Sınıf öğrencilerine özel olarak dizayn edilmiş program 2 yıl sürer.

Ülke genelinde 280.000 üzerinde yapılan başvuru ve  mülakat sonrasında seçilen  10. Sınıf öğrencilerimizden Erdal Mert ŞENCAN 25  Kasım 2017 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezinde yapılacak olan Zirve’ye katılmaya hak kazanmıştır.

Öğrencimizi kutluyor zirve yolunda başarılar diliyoruz.

Öğrencimizin mülakatlarını değerlendiren  YGA Hayal Ortakları ve Danışma Kurulu ;

http://www.yga.org.tr/tr/hayal-ortaklari

 

 

Atatürk

Ansolon