ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79.YILINDA ANDIK

İlkokul 1. Dönem Öğretmen – Veli Toplantısı
9 Kasım 2017
TED Kayseri Koleji Vakfı Ortaokulu 10 Kasım Atatürk haftası etkinlikleri
13 Kasım 2017

Milletimizi benliğine ve egemenliğine kavuşturarak demokratik bir düzen içinde çağdaşlaştıran, Türk milletini, medeni cihanda lâyık olduğu mevkiye çıkarmak ve Türk Cumhuriyetini sarsılmaz temeller üzerinde her gün daha ziyade takviye etmek için mücadele eden, eşsiz yetenekleriyle tarihe unutulmaz bir insan olarak geçen, büyük asker, büyük devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79.yıl dönümünde saygıyla anmak için toplandık.

Atatürk Anıtına okul müdürlüklerinin çelenklerini sunması ile başlayan ‘’10 Kasım 2017 Atatürk’ü Anma ‘’ törenimiz, il genelinde verilen siren sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Okulumuz konferans salonunda düzenlenen ‘’Atatürk’e Özlem’’ adlı programımız izleyenlerin büyük beğenisini topladı. İngilizce Öğretmenimiz Ümit ERSAYDI günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; ‘‘Türk ulusuna özgürlüğü bağışlayan büyük önderi yitirmemizin üzerinden uzun yıllar geçti. Hepimiz onu çok özlüyoruz. Bizlere düşen O’nu yaşatmak, ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu her an her yerde vurgulamak, bu ilkeleri uygulamak. Her ne koşulda olursa olsun Atatürk’ün yolundan ayrılmamak, çok çalışmak, dürüstlükten ödün vermeden eğitimimizden aldığımız ve geleceğe taşıyacağımız değerlerle ‘‘Atam izindeyiz’’ demektir! Asırların pek nadir olarak yetiştirdiği dahilerden olan Mustafa Kemal Atatürk’ü hayata veda edişinin 79. yılında rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. ’’dedi. Konuşmaların ardından programımız; şiirler, şarkılar, oratoryolar ve okul koromuzun Gazi Mustafa Kemal´in sevdiği şarkıları seslendirmesi ile son buldu.

Ayrıca, okul yemekhanemizde anma gününe özel Atatürk’ün sevdiği yemekler yapıldı.


Ansolon