“TED”İN AYDINLIK MEŞALESİNİ 52 YILDIR BÜYÜK BİR GURURLA TAŞIYAN OKULLARIMIZDA 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI…

OKULUMUZ ÖĞRETMENLERİ VAKA ÇALIŞMASI İLE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
17 Eylül 2018
Hürriyet Gazetesi Eğitim Köşe Yazarı Sayın Nuran ÇAKMAKÇI’ nın ” Okulu Whatsapp Gruplarıyla Yönetmeye Çalışmayın” Yazısı
17 Eylül 2018

Milli değerlerine, kültürüne, diline sahip çıkan, Atatürk ilkeleri doğrultusunda hareket eden, ülkemizin aydınlık geleceği için, sorumluluk sahibi nitelikli nesiller yetiştirmeyi ilke edinen TED Kayseri Koleji Vakfı Okullarında 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı yapılan açılış töreni ile başladı.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenimize; vakıf yönetim kurulu üyelerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Ülkenin her yerine meşaleler yakan ve Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu bir okulun halkası olarak açılışımıza, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ömer ÖZBAKIR’ ın Ata’mızın büstüne çelenk sunmasıyla başladık.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının, Yurt savunmasında kahramanca mücadele eden bu uğurda, geçmişte ve günümüzde gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlerimizin ve geçmişte okullarımıza hizmet etmiş tüm yönetici ve öğretmenlerimizin huzurunda saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşımızı okuduk.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ömer ÖZBAKIR yapmış olduğu konuşmada ‘‘Yeni bir Öğretim yılının ilk gününde; Türkiye’mizin aydınlık geleceğine yön verecek nesiller yetiştiren TED Kayseri Kolejinin değerli akademik kadrosuyla bir arada olmanın heyecanı ve gururu içerisindeyim. 2018-2019 Öğretim yılı açılış törenimize hoş geldiniz derken; hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, sağlık, mutluluk, başarı dolu bir öğretim yılı diliyorum. ’’dedi.

Lise Müdürümüz ve Genel Müdürümüz Sayın Arif Sırrı ŞİRİN ise yapmış olduğu konuşmada ‘‘Hepimiz yeni bir Eğitim – Öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Uzun bir tatil geride bırakarak büyük bir enerji ve mutlulukla yeni ders yılına başlıyoruz. Bu duygular içerisinde 2018 – 2019 Öğretim Yılı Açılış törenimize hoş geldiniz derken, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ayrıca bu öğretim yılında TED Ailesine yeni katılan saygıdeğer Ortaokul Müdürümüze, İlkokul Müdür Yardımcımıza, Öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize ve değerli velilerimize, Ailemize hoş geldiniz diyor; başarılı, sağlıklı bir ders yılı diliyorum.

Okulumuz yerleşke alanında bulunan binalarımız bir program dahilinde yenileniyor. İlkokul ve Atatürk Spor Merkezi binalarımız tamamlanarak hizmete sunuldu. Ortaokul ve Anaokulu binalarımız ile Genel Müdürlük binamız tamamlanma aşamasında. Bu büyük yenilenme çalışmasını emek ve özverisini esirgemeden titizlikle yürüten, deyim yerindeyse 7/24 mesai harcayan Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ömer ÖZBAKIR’ ın şahsında tüm yönetim kurulu üyelerimize ailemiz adına en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Sayın Veliler, Sizler eğitim üçgenimizin en önemli paydaşısınız. Sizlerle kuracağımız sağlıklı iletişim ve bize duyacağınız güvenle daha güzel sonuçlar elde edeceğinize inanıyorum. Sevgili Öğrenciler, Sizin için ikinci bir yuva olan okulunuzda, saygıyı, sevgiyi, insanlığa hizmeti, millet ve vatan sevgisini, zorluklara karşı mücadele etmeyi öğrenip geleceğe güvenle bakacaksınız. Sözlerimi tamamlarken öğretim yılının tüm ülkemize ve TED Ailesine sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum. ’’dedi.

Konuşmaların ardından, kadromuza katılarak bizlere güç veren birbirinden değerli öğretmenlerimizin tanıtımı yapılıp; TED rozetleri takdim edildi. Gurur, övünç, mutluluk ve heyecanın yaşandığı bir öğretim yılı daha böyle başlarken törenimiz alkışlar eşliğinde son buldu. Bütün öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yeni TED meşaleleri yakmak ve ülkemizin geleceğini aydınlatmak üzere sınıflarına geçtiler ve ilk ders heyecanı sınıflarında karşıladılar.

TED Kayseri Koleji Ailesi olarak, 2018-2019 Öğretim Yılının ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

 

 


Ansolon