“TED”İN AYDINLIK MEŞALESİNİ 51 YILDIR BÜYÜK BİR GURURLA TAŞIYAN OKULLARIMIZDA 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI…

YABANCI DİL DESTEK PROGRAMI
18 Eylül 2017
İngilizce Öğretmenleri Oryantasyon Eğitimi
22 Eylül 2017

Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü ve en güçlü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği’nin, aydınlık meşalesini 51 yıldır büyük bir gururla taşıyan TED Kayseri Koleji Vakfı Okullarında bugün eğitim ve öğretime başlandı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenimize; vakıf yönetim kurulu üyelerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Ülkenin her yerine meşaleler yakan ve Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu okulun bir halkası olarak açılış, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ömer ÖZBAKIR’ ın Ata’mızın büstüne çelenk sunmasıyla başlayan program, Başöğretmen Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

İlkokul Müdürümüz Sayın Raci ÜLKE konuşmasında ‘‘TED Kayseri Koleji Yönetimi, öğretmeni, öğrencisi, velileri ve mezunları ile her geçen gün daha da büyüyen birbirine sevgi ve saygıyla bağlı güçlü ve büyük bir ailedir. İnanıyorum ki 51. yılında bu ailenin bir takımı olarak öğretmenlerimiz tüm personelimiz kurumsal sorumluluk ve kurumsal disipline bağlı kalarak eğitim öğretim ve sosyal alanda geçmişte olduğu gibi her zaman nice başarıların öncüsü olmaya devam edecektir.
Saygıdeğer Velilerimiz, bizlere güvenerek emanet ettiğiniz değerli evlatlarınızı en iyi şekilde bilgi beceri ve davranışlarla donatıp sizlere teslim edeceğiz. Sevgili Öğrenciler, sizlere güveniyoruz. İnanıyoruz. ’’ diyerek başarılı ve sağlıklı bir öğretim yılı diledi.

Ortaokul –Lise Müdürümüz ve Genel Müdürümüz Sayın Arif Sırrı ŞİRİN ise yapmış olduğu konuşmada ‘‘Hepimiz yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Uzun bir tatili geride bırakarak büyük bir enerji ve mutlulukla yeni ders yılına başlıyoruz. Bu duygular içerisinde 2017 – 2018 öğretim yılı açılış törenimize hoş geldiniz derken, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ayrıca bu öğretim yılında TED Ailesine yeni katılan saygıdeğer öğretmen arkadaşlarıma, sevgili öğrencilerimize ve sayın velilerimize, ailemize hoş geldiniz diyor; başarılı, sağlıklı bir ders yılı diliyorum.

Bu öğretim yılına bir takım yeniliklerle giriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncellenen eğitim programı bu öğretim yılından itibaren 1.,5. ve 9. sınıftan uygulanmaya başlayacak. Ayrıca BİY Programı, Raunt olarak adlandırılan yeni nesil Üniversiteye Hazırlık Programı, BTECK Uluslararası meslek yeterlilik Projesi de bu öğretim yılında uygulanmaya başlanmıştır.

TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları olarak eğitimde çağın gerektirdiği teknolojik ve fiziksel ortamlar yaratmak adına, hepinizin bildiği gibi ,okul yerleşkemizi aşamalı olarak yenilemekteyiz. Geçtiğimiz öğretim yılında ilkokul binamızı hizmete açarken spor salonumuzun da temelini atmıştık. Spor salonumuzun inşaatı tüm hızıyla sürerken geçtiğimiz haziran ayında da yeni ortaokul binamızın inşaatına başladık. Yapımı devam etmekte olan hizmet binalarımız tamamlandığında okulumuz çağın gerektirdiği tüm olanaklara sahip yeni fiziksel mekanlara kavuşmuş olacak.

Bu süreçte büyük özveri ve fedakarlık gösteren başta Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Ömer ÖZBAKIR olmak üzere; Vakıf Yönetim Kurulu İkinci Başkanımız Ender BATUKAN’ a, Vakıf Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Muharrem KAŞIKÇI’ ya, Vakıf Yönetim Kurulu İnşaat Komisyonunda görev alarak her sabah okulda yoğun çaba ve mesai harcayan Vakıf Yönetim Kurulu Üyemiz Adnan TURGUT’ a, Vakıf Yönetim Kurulu Üyemiz Murat KÖMÜRCÜ’ ye, Vakıf Yönetim Kurulu Sekreter Üyelerimiz Mehmet ERCİYES, Mustafa SAMANCI ve Hakan ÇEŞME Mehmet ERKİLETLİOĞLU’ na teşekkür ediyorum.’’ diyerek iyi dileklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından, kadromuza katılarak bizlere güç veren birbirinden değerli öğretmenlerimizin tanıtımı yapılıp; TED rozetleri takdim edildi.

Gurur, övünç, mutluluk ve heyecanın yaşandığı bir öğretim yılı daha böyle başlarken törenimiz alkışlar eşliğinde son buldu.

Bütün öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yeni TED meşaleleri yakmak ve ülkemizin geleceğini aydınlatmak üzere sınıflarına geçtiler ve ilk ders heyecanı sınıflarında karşıladılar.

TED Kayseri Koleji Ailesi olarak, yeni eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

 


Ansolon