ÖĞRENCİLERİMİZ İSTANBUL’DA DÜZENLENEN “GENÇLİK EĞİTİM FORUMU”NDAYDI…

1.SINIFLARIMIZIN 50. YILDÖNÜMÜ HEYECANI
8 Kasım 2016
Diyabetin Farkında Olun
10 Kasım 2016

4-7 Kasım 2016 tarihleri arasında, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi tarafından düzenlenen “2.Ulusal Eğitim Forumu”na Almanca Öğretmenimiz Onur KARGA’nın rehberliğinde 14 öğrenciyle katıldık. Takım oluşturma çalışmaları, komite çalışmaları ve genel kurul gibi aktivitelerin tümünü barındıran forumun, çalışma dili tamamen Türkçe’ydi.

 Alanında uzman akademisyenlerin, komite çalışmalarının bir bölümüne destek vermesi ve komite başkanlarının Ulusal Forum tecrübesi olan üniversiteli öğrencilerden oluşması, çalıştayı akademik yönden güçlendirdi. Bu durum liseli gençleri daha da motive etti. Öğrencilerimiz, ülke ve dünya sorunlarının tartışıldığı forumda; aktif rol üstlenerek hem açılış-kapanış konuşmalarında hem de atak sorularda görev aldılar.

Konferansın onur konuğu Ediz HUN, öğrencilere “Sosyo-ekonomik Kalkınmada Doğa İnsan İlişkileri ve İnsan Sevgisi” konusundaki deneyimlerini paylaştığı sunumunda katılımcılar üzerinde olumlu bir etki bırakmıştır. Okulumuzu en iyi şekilde temsil ettikleri için öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Ansolon