TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI OKULLARI 17. GELENEKSEL BİLİM ŞENLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TEŞEKKÜRLER TED AİLESİ
10 Mayıs 2018
JUNIORS LEGO TAKIMLARIMIZ KASKİ SU ARITMA TESİSLERİNE GEZİ DÜZENLEDİ.
10 Mayıs 2018

Okulumuz ortaokul ve lise öğrencilerinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bilim Şenliği’nin açılışının 17.si 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları Atatürk Spor Kompleksi’nde, saat 10.00’da yapıldı.

Bilim Şenlikleri çerçevesinde öğrencilerimizde; eğitim programı dâhilinde teorik olarak öğretilen bazı konuların pratiğe dökülmesi, bilimsel merak duygusunun üst seviyelere çıkarılması, çeşitli konularda öğrencinin bilgi seviyelerinin arttırılması, takım çalışması, sunum deneyimlerinin kazandırılması, el becerilerinin geliştirilmesi ve araştırma yeteneklerinin ilerletilmesi amaçlanmaktadır. Proje ve deneyler sergisi temel olarak yıl boyunca ödev ve proje hazırlayan öğrencilerimizin bazı çalışmalarından oluşmaktadır. Bunların yanı sıra şenliklerde lise düzeyinde uygulanan “Bilim İnsanı Yetiştirme Programı İnovasyon Kulübü” çalışmaları da sergilendi. Öğrencilerimizin çalışmalarından bazıları: renk değiştiren süt kutuları, dron ile kargo, akıllı dönence, periskop, bitki ve hayvan hücresi modelleri, iletkenler-yalıtkanlar, dirençler, gölge oyunları, Ames odası, tonoskop…  isimleriyle sunuldu.

Bilim Şenliği 9 Mayıs Çarşamba günü 10.00 – 15.00 saatleri arasında bütün öğrenci, veli ve ilgililerin ziyareti ve yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.


Ansolon