TED KAYSERİ KOLEJİ V. ULUSAL GENÇLİK FORUMU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

YÜZME MİNİK A KIZ VE ERKEK TAKIMLARIMIZIN BÜYÜK BAŞARISI
5 Nisan 2019
11. SINIF VELİLERİMİZE 2020 YKS TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
8 Nisan 2019

05-08 Nisan 2019  tarihleri arasında şehrimizde 5’incisi düzenlenen, TED Kayseri Koleji  Ulusal  Gençlik Forumu’nun resmi açılış töreni 06 Nisan 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, TED Atakent, TED Mersin, TED  Malataya, TED Hatay, TED Diyarbakır, TED Trabzon öğrenci ve öğretmenlerinin  katılımlarıyla  gerçekleştirilen konferansta öğrenciler, ülke ve dünya sorunlarını parlamento ciddiyetinde tartışacaklardır.

Programın onur konuğu ve  Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sayın Sevinç ATABAY  yapmış olduğu açılış konuşmasında; gençlerin gelecek için çok iyi hazırlanması gerektiğini, gelecekte iyi bir yer edinmek için sadece bilişsel gelişimin yeterli olmadığını, sosyal ve kültürel gelişimin de en az bilişsel gelişim kadar önemli olacağını vurguladı. Gelişim ve öğrenmenin temelinde merak ve soru sorma olduğunu ve bunun yaşam boyu devam eden bir süreç olması gerektiğini ifade etti.

Lise öğrencilerine; insan hakları, adalet, sağlık, ekonomi, teknoloji ve kalkınma, eğitim, sanat, dış ilişkiler komitelerinde bir araya gelerek  sorunlara  çözümler üretme olanağı sağlayan TED Kayseri Koleji V. Ulusal  Gençlik Forumu, Konferans Başkanı Sayın Arif TÜFEKÇİ’nin forum zilini çalmasıyla resmi olarak başlamış oldu.

Biz de öğrencilerimize  ülkemiz ve dünyamızdaki güncel konular hakkında farkındalık kazanma ve sorunlara ortak çözümler üretebilme yetilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen konferansta emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyor ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 


Ansolon