TED KAYSERİ KOLEJİ ÖZEL LİSESİ 44. DÖNEM MEZUNLARI MUHTEŞEM BİR TÖRENLE UĞURLANDI

LİSE KAYITLARI
27 Haziran 2016
2016– 2017 ÖĞRETİM YILI 9. SINIFLAR KAYIT TAKVİMİ
4 Temmuz 2016

Eğitim dünyasının önde gelen kuruluşlarından TED Kayseri Koleji, 44.döneminde 93 öğrencisini mezun etti. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından, TED’in simgesi olan ve ülkemizin her yerinde geleceğimizi aydınlatan Eğitim Meşalesinin yakılmasıyla birlikte başladı.

TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen törende konuşan TED Kayseri Koleji Genel Müdürü ve Lise Müdürü Arif Sırrı ŞİRİN “Türk Eğitim Derneği’nin hiç sönmeyen eğitim meşaleleri sevgili öğrencilerim, lise öğreniminizi tamamladınız. Her zaman kendinize, ailenize ve milletimize yakışan davranışlar sergileyin. Duruşunuzu hiç bozmayın. Ayağınız yerde, yüreğiniz yükseklerde olsun. Hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmayın. Sizlere emek verenleri unutmayın. Başta aileniz olmak üzere anasınıfından üniversiteye kadar öğretmenlerinizi saygıyla hatırlayınız. TED Kayseri Koleji’nden aldığınız eğitim, bilgi ve kültür sizi başarılarla dolu bir geleceğe taşıyacaktır” dedi. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer ÖZBAKIR ise konuşmasında ‘’ Sizleri devletimizin ve milletimizin değerlerine bağlı, Atatürk sevgisi ile dolu bireyler olarak yetiştirdik. Ailenize, okulunuza ve ülkemizin değerlerine karışı saygınızı, sevginizi ve bağlılığınızı hiçbir zaman yitirmeyeceğinize inancım sonsuzdur. Mezun olduğunuz lise artık sizin yuvanızdır. Kapımız, gönlümüz, yüreğimiz her zaman sizlere açıktır. Yolunuz açık, mutluluğunuz daim olsun.” diyerek öğrenci ve ailelerini tebrik etti.

Daha sonra Okul 1.si Nezahet Bengisu KAYNAR, Okul 2.si Hilal BAYER ve Okul 3.sü Zeynep SOYSARAÇ’a derece kuşakları takıldı. Başarı flamasının devir teslimi, mezuniyet kütüğüne plaket çakılmasının ardından dereceye giren öğrencilere; TED Genel Merkezinin ve hazırladığı ödüller takdim edildi.2015-2016 öğretim yılı lise 1.si Nezahet Bengisu KAYNAR mezun öğrenciler adına duygularını dile getirdi. Tüm mezunlara okul plaketi ve sertifika sunulmasının ardından mezuniyetin simgesi olan püsküllerin çevrilmesi ve “Kolej Marşı” eşliğinde keplerin atılmasıyla törendeki coşku doruğa ulaştı. TED Kayseri Koleji Özel Lisesi 44.Dönem Mezuniyet Töreni pasta kesimi ve kokteyl ile sona erdi.

 


Ansolon