TED KAYSERİ KOLEJİ 2. ULUSAL FORUMU (TEKUF 2014) KAPANIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TED OKULLARI ALMANCA ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK On-Line EĞİTİME BAŞLADI
21 Ekim 2014
YILDIZLAR LİDERLİK KAMPINDAYDIK
23 Ekim 2014

17-20 Ekim tarihleri arasında okulumuzda düzenlenen, TED Kayseri Koleji Ulusal Forumu’nun kapanış töreni 20 Ekim Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda yapıldı.

Lise öğrencilerinin belirli komiteler halinde bir araya gelerek, güncel konuları tartışıp bir sonuca varmaları ve vardıkları sonucu bir forum içinde sunmalarını sağlayan forumda öğrencilerimiz; Kadın Hakları, İnsan Hakları, Nüfus ve Kalkınma, Sivil Hak ve Özgürlükler, Avrupa Birliği, Eğitim, Ekonomi ve Çevre gibi önemli konu başlıklarını seçerek, komiteler halinde ülkemizdeki sorunları parlamento ciddiyetinde tartıştılar. Bu tartışmalar sonucunda verilen kararları genel kurula sundular.

Genel kurul çalışmalarında, başkan ve başkan yardımcılarının yönetiminde komitelere ait bütün taslaklar ciddiyetle görüşüldü. Her taslağın görüşülmesinden sonra komitelerden puanlamalar alındı ve yapılan çalışmalar niteliğine göre değerlendirildi.

Forum sürecinde öğrencilerin kazanımlarını şöyle sıralanabilir;

*Güncel konuların farkında olma

* Saygı ve sevgi çerçevesinde düşüncelerini ifade edebilme

*Bir konu üzerinde derinlemesine fikir üretme

*Sorumluluk

*Birey olma

*Takım çalışması

TED Kayseri Koleji 2. Ulusal Forumu’nda emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, katılımcılara ve Proje Koordinatörümüz Sayın Serdar MADEN’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Ansolon