TALENTED KUPA İLE DÖNDÜ

TED OKULLARI PDR UZMANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
8 Şubat 2018
Çocuklarla Felsefe Atölye Çalışmamız Ortaokulda Başlıyor
13 Şubat 2018

Bilim Kahramanları derneği tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen robotik yarışmasına okulumuz sekiz öğrenciden oluşmuş bir takım ile ilk kez katılmıştır.On dördüncü sezon beşinci yerel turnuvası 10 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’da 46 okulun katılımı ile gerçekleşmiştir.
Yarışmada öğrencilerin tasarladıkları robottan 18 görevi yerine getirmesi, Hidrodinamik suyun yolculuğu konulu bir proje ve takım halinde uyumlu ve centilmenlik çerçevesinde yarışma anlayışının esas alındığı öz değerler kapsamında etkinlikler göstermeleri istenmiştir.
Öğrencilerimiz gün içerisinde robot jürisi, proje jürisi ve öz değerler jürisi olmak üzere farklı jüriler önünde hem projelerini , hem kendilerini hem de robot tasarımlarını tanıttılar. Katılan diğer okulların robotları ile yarışmaya katıldılar.
Takımlarına TALENTED ismini koyan öğrencilerimiz yarışma sonunda TAKIM ÇALIŞMASI ÖDÜLÜ kazanarak kupa almayı hak kazandı.
Okulumuzun robotik kulübünün kurulmasında ve çalışmalarında desteklerini hiç esirgemeyen vakıf yönetim kuruluna ve okul idarecilerimize, her konuda yardımları ile bize güç veren öğretmenlerimize ve velilerimize, özveri ile çalışan robotik kulübü öğrencilerimize, bu çalışmalarda öğrencilerimizi hazırlayan ve onlara liderlik eden takım koçu Erkan URAL, danışman öğretmenler Emrullah DAĞLI ve Gökay ÇALIŞKAN ‘ a teşekkür ediyoruz.


Ansolon