RENKLİ MATEMATİK DÜNYASI’NA YOLCULUK-İSTANBUL

OKUL ÖNCESİ İNGİLİZCE SINIF GÜNLERİ
29 Mayıs 2019
LGS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNERİLER
29 Mayıs 2019

Okulumuzda 7. Sınıf öğrencilerimiz için Matematik öğretimi kapsamında İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi’ne “RENKLİ MATEMATİK DÜNYASI’NA YOLCULUK-İSTANBUL” gezisi düzenlenmiştir.

Rahmi M. Koç Müzesi’nde Renkli Matematik Dünyası eğlen-öğren bölümlerinde yer alan Matematik atölyesinde bulunan 20 adet deney seti ile öğrencilerin matematiğe dokunabilmeleri, öğrendikleri soyut kavramlarla günlük hayat içerisinde nerede ve nasıl karşılaştıklarının farkına varabilmeleri amaçlanmıştır.

Rahmi M. Koç “Renkli Matematik Dünyası’na Yolculuk” müze gezisi ile öğrencilerimiz eğitmen eşliğinde “Dev Sabun Duvarı”, “Mimar Sinan’ın Sırrını Yakala”, “Leonardo’nun Haliç Köprüsü’nü Yapabilir misin?” deneylerine interaktif olarak katıldılar. Ayrıca sihirli aynalarda oluşan görüntülerin aynalar arasındaki açılar ile ilgili olduğunu, bir köprünün örüntü ile inşa edilebileceğini, olasılığı bir bestede kullanabileceğini, Pisagor Teoremi’ni deneyerek ispatlayabileceğini keşfedip matematiğin eğlenceli yönünü bir kez daha deneyimlediler.

Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen Renkli Matematik Dünyası etkinliklerinin devamında “Miniatürk” ve “İstanbul Akvaryum” ziyaret edilerek öğrencilerin hem öğretici hem de eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlanmış oldu.


Ansolon