ÖĞRENCİLERİMİZ MERSİN’DE DÜZENLENEN “TMUF V FORUMU”NDAYDI…

‘’TEKNOLOJİ CANAVARA DÖNÜŞMEDEN’’ SEMİNERİ
11 Mart 2019
“Görevimiz Ay”
15 Mart 2019

02-04 Mart 2019 tarihleri arasında, TED Mersin Koleji tarafından düzenlenen 5. TMUF Forumu’na Almanca Öğretmenimiz Onur AYDIN ve PDR Öğretmenimiz Pınar OTÇIKIN rehberliğinde 19 öğrenciyle katıldık.

Takım oluşturma çalışmaları, komite çalışmaları ve genel kurul gibi aktivitelerin tümünü barındıran forumun, çalışma dili tamamen Türkçeydi.

Foruma, TED Alanya, TED Atakent, TED Batman, TED Diyarbakır, TED Hatay, TED Samsun ve TED Trabzon Kolejlerinden yanı sıra özel liselerden yaklaşık 300 öğrenci katıldı.

Üç gün süren, “Öğrenci Merkezli” bu çalışmada üç komite başkanı (İpek Duru BERKYÜREK, Görkem NURALAN, Zeynep SANCAK) üç de gazeteci (Gülce YILDIZ, Güliz AYDIN, Nefise ERKILIÇ) olarak görev alan öğrencilerimizin dışında “Kadın Hakları, Eğitim, İnsan Hakları, Ekonomi, Çevre, Hayvan Hakları, Spor,  ve Sağlık Komitelerinde” öğrencilerimiz delege olarak yer aldılar.

Forumun son günü yapılan Genel Kurul’da öğrencilerimiz belli bölümlerde kapanış konuşması, atak konuşmacısı ve soru-yanıt görevleri üstlendiler. Öğrenciler, komitelerinde ülke ve dünya sorunları konusunda farkındalık düzeylerini artırıcı tartışmalarla birlikte çözüm önerisi üretme, yasa tasarısı hazırlama ve bu tasarıları tüm komitelere sunma çalışmaları gerçekleştirdiler, bilgi birikimlerini geliştirmeleri ve özgüven kazanmaları anlamında son derece yararlı bir etkinlik içinde yer aldılar.

Okulumuzu en iyi şekilde temsil ettikleri için öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Ansolon