ÖDÜL YÖNETMELİĞİ

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA ATÖLYESİ
14 Aralık 2018
2018 KAYSERİ YILDIZLAR İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI
17 Aralık 2018

ÖDÜL YÖNETMELİĞİ

TED Kayseri Koleji Vakıf Yönetim Kurulu’nun 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında İlkokul 4.sınıfta (ODS ve YDDS) ve Ortaokul 5-6-7 ve 8. sınıflarda yapılan (ODS, YDDS ve TBU) sınavlar sonucunda her sınıf düzeyinde ilk 5’e giren başarılı öğrencilerimizi teşvik amacıyla ödüllendirme kararı aşağıda belirtilmiştir.

  • İlkokul 4.sınıflarda ve Ortaokul 5., 6., 7. ve 8. Sınıflarda “Geleceğin Yıldızları Bursa Uludağ İngilizce Yaz Kampı” ile öğrencilerimiz ödüllendirilecektir.

ilk 5’e girecek öğrencilerimizin başarı ödülünü alabilmesi için gerekli şartlar:

1-  Başarı ödülü okulda uygulanan sınavlar ve etki yüzdeleri;

      Bu sınavlar 4. sınıflarda 1 adet Yabancı Dil Değerlendirme Sınavı ve 4 adet Okul Değerlendirme Sınavları; 5-6-7-8. sınıflarda 1 adet Yabancı Dil Değerlendirme Sınavı ve 1 adet Temel Beceri Uygulaması, 4 adet Okul Değerlendirme Sınavlarıdır.

2- 4.Sınıflarda okulumuz tarafından yapılan ODS 1-2-3-4 sınav ortalamasının %80’i, Genel Merkez tarafından yapılan YDDS puanının %20’si alınarak sıralama belirlenecektir.

3-  5., 6., 7. ve 8. Sınıflarda Genel Merkez tarafından yapılan TBU ve okulumuz tarafından yapılan ODS 1-2-3-4 sınav ortalamasının %80’i, Genel Merkez tarafından yapılan YDDS puanının %20’si alınarak sıralama belirlenecektir.

4-  Puanların eşitliği halinde İngilizce puanı (YDDS) yüksek olan öğrenci sıralamada öne geçecektir. Ancak yine puanların eşitliği bozulmazsa yaşı küçük olan öğrenciye öncelik verilecektir.

5-  Başarı ödülü her sınıf düzeyinde ilk 5 öğrenciye verilecektir. (4-5-6-7 ve 8.) Başarılı öğrenciler tüm sınıf düzeylerinde plaket ve “Geleceğin Yıldızları İngilizce Yaz Kampı” ile ödüllendirilecektir.

6-  Başarı ödülü eğitim, yol (Kayseri-İstanbul-Kayseri uçak ulaşımı ve otobüsle Bursa aktarması) ve konaklama giderlerini karşılayacaktır.

7-  Kazanılan başarı ödülü o yılı kapsayacak başka bir yıla veya kişiye devredilmeyecektir.

8-  Başarı ödülünü kazanan öğrenci Yaz kampına katılmayacaksa ücretini talep hakkı olmayacaktır.

9-  Yaz kampına katılmayan öğrencinin yerine sıradaki diğer başarılı öğrenci gönderilmeyecektir.

10-  Geleceğin Yıldızları İngilizce Yaz Kampı, 27 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında olacaktır.

11-  Yaz kampına gidecek öğrencilere okulumuz öğretmenleri de rehberlik edeceklerdir.


Ansolon