“ O” HER ZAMAN YÜREĞİMİZDE…

10 Kasım “Anma Günü Programı”
9 Kasım 2020
ATATÜRK KİTAPLARI SERGİMİZ AÇILDI
13 Kasım 2020

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde  Ata’mızı anmak ve anlamak için törenler düzenlendi.

Törenimiz 10 Kasım Salı günü okulumuz bahçesinde Atamıza çelenk sunumu ile başladı., Saat 09.05’te tüm Türkiye’den yükselen siren sesleri ile Atamızın huzurundaydık. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Vakıf  Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr Sayın Ömer ÖZBAKIR’ın ,vakıf yönetim kurulu üyelerimizin, yöneticilerimiz, öğretmenlerimizin ve  öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen Anma programında  öğrencilerimizin birer Mustafa, birer Kemal olmaları ve gözlerindeki hüzünlü ışığın “Genç Meşaleler”in Atalarına olan özlemden kaynaklanması onur vericiydi. Programda; günün anlam ve önemini belirten konuşma, “Ata’ya Mektup” yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi, anasınıfı öğrencilerimizin “Ah Bu On Kasımlar” şiiri, “Ben Mustafa Kemal’im” şiiri, Oratoryo ve TED orkestrasının seslendirdiği Atatürk’ün sevdiği şarkılar yer aldı.

Kasım ayının hüznü herkesi sarmış ve sararan yapraklar ölümü hatırlatmış olsa da biz O’nun yaşadığını yüreklerde, mektuplarda, şiirlerde ve sürekli yanan meşalemizde olduğunu, ölmediğini, ölemeyeceğini bir kez daha anlatmış olduk.

Program sonunda O’nun izinden ayrılmadan daha güzel yarınlara ulaşmak için gayret sarf edeceğimize, O’nun sevgisini daima yaşatacağımıza söz verdik. O’nu saygıyla ve özlemle  anıyoruz…

Yaktığın ışık hiç sönmeyecek ATAM…

 

 

 


Ansolon