“ O” HER ZAMAN YÜREĞİMİZDE…

O SES MEŞALENİN SESİ
9 Kasım 2015
ATATÜRK KİTAPLARI SERGİSİ AÇILDI
12 Kasım 2015

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde Ata’mızı anmak ve anlamak için törenler düzenlendi.

10 Kasım 2015 Salı günü okulumuz bahçesinde siren sesleri eşliğinde saat dokuzu beş geçe Atamızın huzurundaydık. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması velilerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kasım ayının hüznü herkesi sarmış ve sararan yapraklar ölümü hatırlatmış olsa da biz O’nun yaşadığını yüreklerde, mektuplarda, şiirlerde ve sürekli yanan meşalemizde olduğunu ölmediğini, ölemeyeceğini bir kez daha anlatmış olduk.

Okulumuz konferans salonunda “ Atatürk’e Özlem” adlı programı başarıyla sunan öğrencilerimizin birer Mustafa birer Kemal olmaları ve gözlerindeki hüzünlü ışığın “Genç Meşaleler ”in Atalarına olan özlemden kaynaklanması onur vericiydi.

Program sonunda O’nun izinden ayrılmadan daha güzel yarınlara ulaşmak için gayret sarf edeceğimize, O’nun sevgisini daima yaşatacağımıza söz verdik. O’nu saygıyla ve özlemle anıyoruz…

Yaktığın ışık hiç sönmeyecek ATAM…


Ansolon