“ O” HER ZAMAN YÜREĞİMİZDE…

"10 KASIM 2014 ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI" İÇİN ÖZEL OLARAK HAZIRLADIĞIMIZ BÜLTEN GAZETEMİZ
10 Kasım 2014
2014-2015 Öğretim Yılı 8. Sınıf Ortak Sınavlar e-kılavuzu
11 Kasım 2014

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde  Ata’mızı anmak ve anlamak için törenler düzenledik.

10 Kasım 2014  Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanında  Çelenk Sunma Törenine katılarak  siren sesleri eşliğinde  saat dokuzu beş geçe Atamızın huzurundaydık.Biz orada Atamıza saygı ve sevgilerimizi gösterirken  aynı anda okulumuz bahçesinde  bulunan Atatürk büstüne  çelenk sunumu,saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması velilerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimizin ve  öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kasım ayının hüznü herkesi sarmış ve sararan yapraklar ölümü hatırlatmış olsa da biz O’nun yaşadığını yüreklerde, mektuplarda, şiirlerde ve sürekli yanan meşalemizde olduğunu ölmediğini, ölemeyeceğini bir kez daha anlatmış olduk.

Okulumuz konferans salonunda öğrencilerimizin  ve öğretmenlerimizin hazırladığı “ Atatürk’ü Anlamak ve Anlatmak”  adlı programı başarıyla sunan öğrencilerimizin birer Mustafa birer Kemal olmaları ve gözlerindeki hüzünlü ışığın “Genç Meşaleler”in Atalarına olan özlemden kaynaklanması onur vericiydi.

Program sonunda O’nun izinden ayrılmadan daha güzel yarınlara ulaşmak için gayret sarf edeceğimize, O’nun sevgisini daima yaşatacağımıza söz verdik.

O’nu saygıyla ve özlemle  anıyoruz…

 


Ansolon