Lise Öğrencimiz Kemal SOMDAŞ Avrupa Gençlik Parlamentosu’na Katıldı

2015-2016 Öğretim Yılı Şube ve Öğretmen Belirleme Kuraları Noter Huzurunda Çekildi
2 Eylül 2015
Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) 18. Ulusal Seçim Konferansı okulumuzun ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir
17 Eylül 2015

Öğrencimiz ülkesini temsil eden 4 kişiden biri oldu!
12. Sınıf öğrencilerimizden Kemal Somdaş, Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği 18. Ulusal Seçim Konferansı’nda gösterdiği başarılı tartışma ve iletişim nitelikleriyle katılmaya hak kazandığı Çek Cumhuriyeti’nin 2015 Avrupa Kültür Başkenti Pilsen kentinde 11-17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen “Endüstri ve Akımlar” temalı Avrupa forumunda Türkiye’yi temsil eden 4 kişilik delegasyondaydı.
Avrupa’nın her yerinden lise çağındaki seçkin gençlerin katıldığı ve gündem konuları üzerinde uluslar arası komitelere dağılarak oluşturulan bu 70 kişilik konferansta öğrencimiz, “Uluslararası Ticaret” komitesinin taslağı üzerinde çalıştı. Hazırlanan taslağı öğrencimiz, 7 günlük konferansın son gününde komite arkadaşlarıyla Avrupa Parlamentosunu model alan genel kurulda sundular.
Yüksek akademik seviyesinin yanı sıra, kültürel açıdan da bir hayli zengin konferans hakkında öğrencimizin sözleri şunlar:
“Avrupa Gençlik Parlamentosu’nda ülkesini temsil eden 4 kişiden biri olmak gerçekten gurur verici. Çocuklarıma anlatacağım hikâyeler, onlara aktaracağım tecrübeler edindim burada. Akademik anlamda da farklı kültürlerle karşılaşmanın sonucu Avrupa ve gündem sorunlarına karşı yeni bir bakış açısı edindim. Ve her şeyden önemlisi, ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurdum.”
Öğrencimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz…


Ansolon