LGS’ye Son 1 Ay Kala PDR’den Önemli Taktikler

10. Yabancı Diller Festivali
2 Mayıs 2019
4.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ REHBERLİK SERVİSİ İLE SOSYAL, DUYGUSAL VE ZİHİNSEL GÜÇLENMEYE DOĞRU
3 Mayıs 2019

Her yıl olduğu gibi bu sene de sınav maratonu devam ediyor. Öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını almak istedikleri sınavlara psikolojik ve fiziksel olarak hazır olmaları bu süreçte çok önemlidir. Bu anlamda Okul Rehber Öğretmenimiz Zeliha AKSOY, 8.sınıf öğrencilerimiz’e sınıf rehberliği yaparak  öğrencilerimizin son bir ayı nasıl daha verimli değerlendirebilecekleri hakkında onlara telkinde bulunarak çeşitli taktikler verdi.

Okulumuz bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, ‘‘zamanımızı nasıl yönetmeliyiz, kendimizi nasıl disipline ederiz,tekrarlarımızı nasıl yapmalıyız, kaygımızı nasıl kontrol edebiliriz, başarıya nasıl odaklanırız’’ gibi can alıcı konularda öğrencilerimizle sohbet eden, rehber öğretmenimiz öğrencilerimize önemli telkinlerde bulundu.

Bu etkinliğimiz, sınıfça temiz havada ‘‘ bırakmak yok daha çok emek, daha çok çalışma’’ var  sloganıyla  ‘‘pisa kulesi’’ etkinliğini tamamlayan öğrencilerimizin hem farkındalıklarının arttığı hem eğlendikleri oldukça verimli bir PDR çalışması oldu.

 

 


Ansolon