Geleneksel Liseler Arası Matematik Başarımız…

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası Başarımız
5 Mayıs 2014
Tarih Bilgi Yarışması Düzenlendi
5 Mayıs 2014

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi tarafından bilimsel bir aktivite çerçevesinde okullar arası etkileşimi artırmak, öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek ve yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla  bu yıl dördüncüsü düzenlenen  Geleneksel Liseler Arası Matematik Yarışması, 03 Mayıs 2014 Cumartesi günü TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Lise Kısmı konferans salonunda  yapıldı.
Yarışmaya, TED Aliağa, Eskişehir, Kayseri, Karadeniz Ereğli, Samsun, Polatlı, Konya, Isparta, İstanbul, Bursa, Karabük ve Mersin olmak üzere  on iki TED okulundan toplam kırk sekiz öğrenci katıldı. Yarışmada, her okulu üç asıl ve bir yedek öğrenci olmak üzere toplam dört  öğrenci temsil etti.
Yarışmalara okulumuzu temsilen Matematik Öğretmenimiz Soner Tufan BOZKURT ’un rehberliğinde  10. Sınıf öğrencilerimizden  Nezihat Bengisu KAYNAR,11. Sınıf öğrencilerimizden Ahmet DEMİRKAYA,Kübra Feyza HASPAYLAN ,Berkay SONU   katıldı.
Adayların tüm gün, üç etapta  yarıştığı 4. Geleneksel  Liseler Arası Matematik Yarışması’nın değerlendirmesi, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi Öğretmenleri tarafından yapıldı.
Yarışmada bireysel olarak ve okul bazında birinci, ikinci ve üçüncü olanlar madalya ve plaketle ödüllendirildi.
Bireysel olarak;
1. Ahmet Demirkaya (TED Kayseri Koleji)
2. Kadircan ÇELİK       (TED Kdz.Ereğli Koleji)
3.  Furkan KARAPINAR (TED İstanbul Koleji) olmuştur.
Takım Yarışmalarında ise ;
1. TED Kdz Ereğli Koleji
2. TED Kayseri  Koleji
3. TED Eskişehir  Koleji   olmuştur.
Runner Etabı ;
1. TED Kayseri Koleji,
2. TED İstanbul Koleji
3. TED Aliağa Koleji  öğrencilerinden oluşan ekip kazandı.
Kazandıkları bu başarı ile başarılarımızı taçlandıran öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Ansolon