FIRST® LEGO® League Junior (FLL® Jr.) TURNUVASINDA 2 KUPA İLE DÖNDÜK.

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ 2017-2018 ÖĞRETİM YILI 46. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ
14 Mayıs 2018
ÖĞRENCİLERİMİZ MATUF’A KATILDI
14 Mayıs 2018

Bilim Kahramanları Derneği tarafından 12 Mayıs 2018 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesinde düzenlenen FIRST® LEGO® League Junior (FLL® Jr.)
2017-2018 Sezonu Suyun Macerası robotik yarışmasına okulumuz 2 takım halinde toplam 12 öğrenci ile ilk kez katılmıştır. Turnuvaya toplamda 17 takımın katılımı ile gerçekleşmiştir.

Bu sezonun Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST® LEGO® LeagueJr. Temasının adı “suyun macerası”. Takımlar suyu ve önemini öğrenerek çalışmaya başlayacaklar. Ardından evde veya kendi çevrelerinde su kullandıkları bir durumu seçecekler. Suyun yolculuğu hakkında öğrenebildikleri kadar bilgi edinecek ve bu yolculuğun bir bölümünü iyileştirmek için bir çözüm tasarlayacaklar. Tüm takımlar öğrendiklerini bir LEGO® Modeli ve “Anlat Bana” posteri ile sunacaklar.

2 Takım halinde JR CREATED ve JR TALENTED isimleri ile turnuvaya katılan öğrencilerimiz 8 haftalık bir ekip çalışması sonunda turnuvayı 2 kupa ile kapattılar. Turnuvanın en prestijli ödülleri arasında olan MÜKEMMEL İŞBİRLİĞİ ÖDÜLÜ ve MUHTEŞEM MAKİNA ÖDÜLÜ nü almayı hak kazanmışlardır.

Bu başarılarından dolayı öncelikle Junior Robotik kulübü öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamı diliyoruz.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


Ansolon