“Çocuk ve şiir…

4. SINIFLARIMIZ HAVA DURUMUNU BİLDİRİYOR
12 Ocak 2018
JİMNASTİKTE BİR ÇINAR YÜKSELDİ
12 Ocak 2018

“Çocuk ve şiir…
Çocuk bugünün yarını, yarının umududur.
Çocuk, ulusun en kutsal varlığıdır.
Çocuk, yuvanın mutluluğudur .”

TED okullarının kuruluşunun 90. yılı kutlamaları kapsamında TED Kayseri Koleji Ortaokulu öğrencileri “MASAL GİBİ  90 YIL” teması ile 09.01.2018 Salı günü saat 17.30’da okulumuzun konferans salonunda bir şiir dinletisi sunmuşlardır.

Okulumuz Türkçe öğretmenleri Mehtap BAHADIR ve Emine GÖNEN rehberliğinde hazırlanan dinleti, okulumuz Görsel Sanatlar öğretmeni Rabia KARABULUT’un hazırladığı mükemmel dekor ile gönüller kadar gözlere de hitap etmiştir. Yine okulumuz Beden Eğitimi öğretmeni Seda KILIÇ’ın kareografisini yaptığı “UYUYAN GÜZEL” balesi de öğrencilerimizin güzel sunumları ile dinletimize renk katılmıştır. Ayrıca okulumuz Müzik öğretmenleri Eser ÖZPOYRAZ ve Eren TOKMAK da seslendirdikleri güzel şarkılar ile sunulan şiirlere ayrı bir güzellik katmışlardır.

Etkinlik, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile velilerimize sahnelenmiştir. Velilerimizin de çocukluklarını yeniden yaşamalarının amaçlandığı dinletide adeta zamanda yolculuğa çıkılmıştır. Otuz bir öğrencinin emeği ile sergilenen bu sanat gecesinde  misafirlerimize keyifli dakikalar yaşatılmıştır.


Ansolon