8. GELENEKSEL MATEMATİK YARIŞMALARINDA OKULUMUZUN BÜYÜK BAŞARISI.

TED Burslu Öğrenciler Koordinatörü TEB’li Öğrencilerimizle Buluştu
26 Mart 2018
MİLLİ YÜZÜCÜMÜZ YİĞİT ASLAN’DAN ALTIN MADALYA
28 Mart 2018

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi tarafından 24 Mart 2018 tarihinde “8. Geleneksel Matematik Günleri” düzenlendi.

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi tarafından bilimsel bir aktivite çerçevesinde okullar arası etkileşimi artırmak, öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek ve yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla  bu yıl sekizincisi düzenlenen  Geleneksel Matematik Yarışmaları, 24 Mart 2018 Cumartesi günü TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Lise Kısmı konferans salonunda  yapıldı.

Yarışmada, her okulu 3 asil ve 1 yedek öğrenci olmak üzere toplam 4 öğrenci temsil etti. Yarışmalara okulumuzu temsilen matematik öğretmenimiz Fatih DURMUŞ’un’in rehberliğinde  11. Sınıf öğrencilerimizden Oğuzhan TANRIÖVEN, Zeynep ERDOĞAN ,  Alperen ARMUT ve 10. Sınıf öğrencilerimizden Bekir  ALTINTAŞ katıldı.

Adayların 11. sınıf müfredatının sonuna kadar sorumlu oldukları ve klasik tipli sorulardan oluşan çeşitli etaplarda yarıştığı 8. Liseler Arası Matematik Yarışması’nın değerlendirmesi, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi Öğretmenleri tarafından yapıldı. Yarışmanın en heyecanlı ve hareketli etabı olan “Karışık Gruplarla Runner Yarışması”nda koşucular, çözümü bitiren grupların cevaplarını jüriye en kısa sürede yetiştirmek için yarıştı.

Runner etabında Birinci olan öğrencimiz Oğuzhan TANRIÖVEN bizlere büyük bir gurur yaşatmıştır.

Kazanılan bu  başarı ile başarılarımızı taçlandıran öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Ansolon