29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 94.YILI BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI…

Kanada Nova Scotia Uluslararası Öğrenci Değişim Programı
30 Ekim 2017
İLKOKULDA 29 EKİM COŞKUSU
31 Ekim 2017

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimize armağan ettiği, Cumhuriyetimizin 94. Yılı’nı ilk günkü coşkuyla kutladık. Birlik, beraberlik duygusu ve Cumhuriyet’e her zaman sahip çıkma ilkesiyle, okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94.yıl özel kutlama törenimize; vakıf yönetim kurulu üyelerimiz, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve birçok davetli katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94.yıl özel kutlama törenimiz; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan söylenmesinin ardından, Sosyal Bilgiler dersi öğretmenimiz Sayın Hatice SOLMUŞ’ un günün anlam ve önemini anlatan konuşması ile devam etti. Tören programımızda “Cumhuriyet” teması kapsamında yer alan, öğrencilerimizin görev aldığı koro, oratoryo, dans, drama gösterileri tüm velilerimiz ve öğretmenlerimizin alkışları eşliğinde gururla, coşkuyla sergilendi. Programımız toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Okul dışı kutlamalar kapsamında ise; 27 Ekim 2017 Cuma günü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk koyma törenine bayrak ve flama ile katılım sağlandı.29 Ekim 2017 Pazar günü de 10.sınıf öğrencilerimiz, okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz Cumhuriyet Meydanında düzenlenen resmigeçit törenine katılarak okulumuzu gururla temsil etti.

Emek, katkı ve işbirliklerinden dolayı tüm TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları öğrenci ve öğretmenleri ile yoğun katılımları ve eşlikleriyle bayramı bayram yapan değerli velilerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

Cumhuriyetin 94.kuruluş yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Tüm TED Ailesinin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Atatürk

Ansolon