19 MAYIS’IN 101. YIL COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
18 Mayıs 2020
Telafi-Uyum-Oryantasyon Programı Hakkında Duyuru
18 Haziran 2020

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelemizi başlatmak için 19 Mayıs 1919’ da Samsun’a ayak basmasının 101. yıl dönümünü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, TED Kayseri Koleji ailesi olarak coşkulu bir törenle kutladık.
Kutlama programı için ortak bir platformda buluşan yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ekran karşısına geçti. Okul formalarıyla ekran karşısında olan öğrencilerimiz saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’mızı coşkuyla söyledi.
TED Genel Başkanı Sayın Selçuk PEHLİVANOĞLU’nun açılış konuşmasının ardından Samsun’da İlk Adım Anıtı ve Bandırma Vapuru önünde hazırlanılan günün anlam ve önemini belirten konuşma izlendi. Öğrencilerimiz tarafından seslendirilen şiirlerle duygu dolu dakikalar yaşanırken bir kez daha Ata’mıza verdiğimiz sözü tutmak üzere Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı öğrencilerimiz tarafından okundu. Bandırma Vapuru Şiiri, Atatürk ve 19 Mayıs konulu resim sergisi, öğrencimizin hazırladığı lirik dans gösterisinin izlenmesinin ardından Gençlik orkestramızın hazırladığı marşlarla törenimiz coşkulu şekilde sona erdi.
Atamızın “BEN 19 MAYIS’TA DOĞDUM” diyerek önemini belirttiği kurtuluş mücadelesinin başlangıcını TED Kayseri ailesi olarak coşkuyla kutlayıp, ATA’mızın bize bıraktığı mirasın bekçileri olduğumuzu bir kez daha gösterdik.
Dünyada hiçbir lider çocuklarına ve gençlerine bayram hediye etmedi. ATA’mızı bize armağan ettiği bu güzel bayramlar için saygıyla ve minnetle anıyoruz.


Ansolon