19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI ÇOŞKUYLA KUTLADIK

TİYATRO TOPLULUĞUMUZ İZLEYİCİYLE BULUŞTU
18 Mayıs 2018
TED DÜZENLEDİĞİ 3 GÜN SÜREN GENÇLİK FESTİVALİNDE 15 BİN KİŞİ İLE GEÇİT YAPTI.
21 Mayıs 2018

Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı, Ulu Önder Atatürk’ün gençlere emanet ve hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladık.

Atatürk Anıtına okul müdürlerinin çelenklerini sunması ile başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenimiz, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından konferans salonumuzda hazırladığımız kutlama töreni programımız ile devam etti.

Oratoryonun, şarkıların, şiirlerin ve dansların süslediği programda günün anlam ve önemini belirten konuşma, gençlik adına yapılan konuşmalar ve videolar izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Atamızın “BEN 19 MAYIS’TA DOĞDUM” diyerek önemini belirttiği kurtuluş mücadelesinin başlangıcını TED Kayseri Ailesi olarak coşkuyla kutlayıp, Ata’mızın bize bıraktığı mirasın bekçileri olduğumuzu bir kez daha gösterdik.

ATAM, açtığın ışıklı yolda birer TED meşalesi olarak düşüncelerimizi özgürce ifade edip yolumuza devam edeceğiz. Bu ışık hiç sönmeyecek!

Dünyada hiçbir lider çocuklarına ve gençlerine bayram hediye etmedi. Ata’mızı bize armağan ettiği bu güzel bayramlar için saygıyla ve minnetle anıyoruz.


Ansolon