19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Ödül Yönetmeliği Duyurusu
7 Mayıs 2024
Model Birleşmiş Milletler Konferansı (KTEDMUN-24)
6 Haziran 2024

19 Mayıs’la birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun ilk ve en büyük adımı atılırken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 4 yıla yakın süren savaştan sonra Cumhuriyet’i ilan ederek “Ben 19 Mayıs’ta doğdum.” demiş ve bu anlamlı günü gençlere armağan etmiştir. Bizler de TED Kayseri Koleji olarak bayramımızı 19 Mayıs 2024 Pazar günü saat 10.00 da öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin katılımıyla büyük bir heyecanla ve coşkuyla kutladık.
Okul takımlarımızın kortej geçişi ile başlayan törenimiz , Atatürk Anıtı’na Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şaban ÖZSARIYILDIZ ve Genel Müdürümüz Sayın Arif Sırrı ŞİRİN’in çelenk sunması ile başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konferans salonumuza geçildi.
Kutlama töreni; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarının manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.Program  lise öğrencimizin bu özel günle ilgili bilgiler veren ve Atatürk gençliğinin özelliklerini anlatan anlamlı konuşmasıyla devam etti.  Atamızın varlığını içimizde en derinden hissettiren ,en sevdiği dans olan “Zeybek” oyunu,oratoryo,minik sporcularımızın jimnastik, lise öğrencilerimizin modern dans gösterisi  ve marşların yer aldığı programda adeta  şölen yaşandı.

Bu özel günde  görev alan, desteğini esirgemeyen yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrenci ve velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Tüm TED ailesi olarak bu büyük yürüyüşün 105. yılını kutluyoruz.
“Ne Mutlu Türküm Diyene!”


Ansolon