11.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE İSTANBUL ÜNÜVERSİTE VE KÜLTÜR GEZİSİ DÜZENLENDİ

8.Sınıf Öğrencilerimizle Dikkat Ve Odaklanma Etkinliklerimiz Devam Ediyor
7 Mayıs 2018
“TANZ DER VAMPIRE” MÜZİKALİMİZ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
7 Mayıs 2018

Öğrencilerimizin  üniversite yaşamı ve meslek seçimi hakkında geniş çaplı bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve geleceğin mesleklerini tanıtmak amacıyla 03-04 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul’da bulunan İTÜ, BOĞAZİÇİ , KOÇ ,BAHÇEŞEHİR Üniversitelerine , Atatürk Arboretumu’na ve Rahmi KOÇ Müzesine  gezi düzenlendi.

Gezimiz, 03 Mayıs 2018 Perşembe  günü İstanbul Teknik Üniversitesinin tanıtımı ile başladı. Üniversitenin fakülteleri ve bölümleri panoramik olarak gezilerek bilgi alındı. Daha sonra KOÇ Üniversitesi  kampus alanına geçildi. Kampüste KOÇ  Üniversitesinde okuyan okulumuz mezun öğrencileri bizleri karşıladı. Üniversite tanıtım sunumunun ardından BAHÇEHİR Üniversitesi  ziyaret edildi. BAHÇEŞEHİR Üniversitesinin tanıtımını TED Mezunu olan Öğrenci Dekanı Pervin MERDAN yaptı. Öğrencilerimize TED mezunu olmanın  ayrıcalıklarını, kazandırdıklarını, TED ailesinin bağlılığını dile getirdi. Yapılan sunumun ardından  öğrencilerimizin üniversite öğrencilerinin arasında bu  atmosferi yaşamalarından dolayı aldıkları keyif ve heyecan görülmeye değerdi. O günkü gezimiz  Üsküdar’da bulunan Filizler Restaurant’ta  akşam yemeği ile son buldu.

04 Mayıs 2018 Cuma  günü ise gezimiz BOĞAZİÇİ Üniversitesi bölüm tanıtımıyla başladı. Sunum öncesinde Aşiyan’da bulunan Edebiyat Müzesi olarak bilinen Tevfik FİKRET’in evi  gezildi.

BOĞAZİÇİ Üniversitesi tanıtım sunumunun ardından Türkiye’nin ilk fidanlığı olarak bilinen ,1916 yılında oluşturulan ve Atatürk’ün 100. Doğum yılı vesilesiyle oluşturulan  Atatürk Arboretumu  gezildi. Birçok endemik bitki ve odunsu bitki barındıran arboretum görülmeye değerdi.

Arboretum gezisinin ardından 1994 yılında işadamı Rahmi Koç’un desteği ile açılan Türkiye’de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Haliç kıyısındaki Rahmi Koç Müzesi ziyaret edildi.

Öğrencilerimiz bu yorucu günün sonunda eşsiz boğaz manzarasının tadını tekne turu yaparak  çıkardı.

Dolu dolu geçen mesleki tanıtım ve kültür gezimizde öğrencilerimiz, üniversite ortamını yaşayarak keyifli dakikalar geçirdiler. Gelecekleriyle ilgili bir şeyler öğrenmenin mutluluğu ile Kayseri’ye dönüldü.


Ansolon