11.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE İSTANBUL ÜNİVERSİTE VE KÜLTÜR GEZİSİ DÜZENLENDİ

9. Yabancı Diller Fesitval Davetiyesi
6 Mayıs 2019
AYLIK KİTAP OKUMA VE ÖDÜLLENDİRME
6 Mayıs 2019

Öğrencilerimizin  üniversite yaşamı ve meslek seçimi hakkında geniş çaplı bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve geleceğin mesleklerini tanıtmak amacıyla 02-03 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul’da bulunan SABANCI, İTÜ, BOĞAZİÇİ , KOÇ  Üniversitelerine , Atatürk Arboretumu’na ve Rahmi KOÇ Müzesine  gezi düzenlendi.

Gezimiz, 02 Mayıs 2019 Perşembe  günü Sabancı Üniversitesinin tanıtımı ile başladı. Üniversitenin fakülteleri ve bölümleri  panoramik olarak gezildi ve bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi kampüsüne geçilerek fakülte ve bölümler hakkında bilgi alındı. Burada ki program tamamlandıktan sonra  KOÇ Üniversitesi  ziyaret edildi. Kampüste KOÇ  Üniversitesinde okuyan okulumuz mezun öğrencileri bizleri karşıladı. Üniversite tanıtım sunumunun ardından öğrencilerimizin üniversite öğrencilerinin arasında bu  atmosferi yaşamalarından dolayı aldıkları keyif ve heyecan görülmeye değerdi.

Türkiye’nin ilk fidanlığı olarak bilinen ,1916 yılında oluşturulan ve Atatürk’ün 100. Doğum yılı vesilesiyle oluşturulan  Atatürk Arboretumu  gezildi. Birçok endemik bitki ve odunsu bitki barındıran arboretum görülmeye değerdi. O günkü gezimiz  Üsküdar’da bulunan Filizler Restaurant’ta  akşam yemeği ile son buldu.

03 Mayıs 2019 Cuma  günü ise gezimiz İstanbul Teknik Üniversitesi bölüm tanıtımıyla başladı. Öğrencilerimiz İTÜ Kulüpler Birliği tarafından düzenlenen festivale katıldı. Üniversite öğrencileriyle oyunlar içinde buluşan öğrencilerimiz  çok eğlendi.

İstanbul Teknik Üniversitesi tanıtım sunumunun ardından 1994 yılında işadamı Rahmi Koç’un desteği ile açılan Türkiye’de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Haliç kıyısındaki Rahmi Koç Müzesi ziyaret edildi.

Öğrencilerimiz bu yorucu günün sonunda eşsiz boğaz manzarasının tadını tekne turu yaparak  çıkardı.

Dolu dolu geçen mesleki tanıtım ve kültür gezimizde öğrencilerimiz, üniversite ortamını yaşayarak keyifli dakikalar geçirdiler. Gelecekleriyle ilgili bir şeyler öğrenmenin mutluluğu ile Kayseri’ye dönüldü.

 


Ansolon