10. SINIFLAR ANKARA “ÜNİVERSİTE ORYANTASYON” GEZİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TED OKULLARI PDR UZMANLARI EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
26 Kasım 2019
TED OKULLARI ALMANCA MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
28 Kasım 2019

Mesleki rehberlik çalışmaları çerçevesinde 10. sınıf öğrencilerimize Ankara gezisi düzenlendi. Öğrencilerimizin,  birçok üniversite ve bölüm hakkında bilgi sahibi olmalarını ve gelecekleri için sağlıklı karar vermelerini sağlamak amacı ile 21 Kasım 2019 tarihinde TED Üniversitesi,  Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ ziyaret edildi.

Gezimiz,21 Kasım 2019 Perşembe günü kahvaltı sonrası, Bilkent Üniversitesi’nin tanıtım sunumu ile başladı. Ardından Bilkent Üniversitesi Tanıtım Ekibi, öğrencilerimizin merak ettikleri soruları cevapladı. Öğrencilerimiz Bilkent Üniversitesi ve bölümlerini gezdikten sonra ziyaretimiz sona erdi.

Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne geçilerek üniversite, fakülte ve bölümleri panoramik olarak gezildi. ODTÜ tanıtım ekibi tarafından gruplara ayrılan öğrencilerimiz meslekler ve fakülteler, burs sistemi, konaklama, eğitim ile ilgili bilgi aldı. Ardından kampüs içerisinde tanınan serbest zamanda öğrencilerimiz, üniversite atmosferini gözlemleme fırsatı buldular.

Son olarak TED Üniversitesi ziyareti gerçekleştirildi. Üniversite fakülte ve bölümleri ayrıntılı olarak gezildi. Tanıtım sunumunu izleyen öğrencilerimiz merak ettikleri soruları sorma fırsatı yakaladı.

Gezimizin son bölümünde ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi.

Geleceklerine yön verecek olan öğrencilerimiz açısından oldukça verimli geçen gezimizde öğrencilerimiz üniversite havasını doyasıya yaşamış oldu.


Ansolon