22 Eki

image_pdfimage_print
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bu yıl 90. yaşını kutlayan Türk Eğitim Derneği olarak, başta öğrencilerimiz olmak üzere Tüm Türkiye’de bir duyarlılık yaratmak adına Aralık ayının ilk haftasında “Kan Bağışı” kampanyası yürütmek istiyoruz.

Değerleri keskin olan, bu keskinlikten de gurur duyan bir Dernek olarak önceliğimiz gençlik, önceliğimiz eğitim vurgusu ile tüm zorlukları deneyim bilerek ilerlemeye devam ediyoruz. Sizlerin de bildiği üzere neredeyse Cumhuriyet ile yaşıt olan Türk Eğitim Derneği’nin öncelikli hedefi başarılı ancak maddi imkânı olmayan gençlere destek olmak, Türk eğitim politikalarına destek ve yön verecek çalışmalar yürütmek. Yani sağlıklı genç nesillere iyi ve hak ettikleri eğitimi sunabilmek. Bunun için de vatanını, milletini, bayrağını ve toprağını seven genç nesillerin, yetişkinlerden ilham alarak duyarlılıklarını arttırmak bizler için çok önemli.

Gelişen teknoloji ve değişen dünya sisteminde mekanikleşen insanlar değil, duygularını kaybetmeden geleceğe yön veren bireyler için ‘önce bizler örnek olmalıyız’ diyerek bu projeyi hayata geçirmek niyetindeyiz.

Proje için de Türkiye’de bu alandaki en yetkin kurum olan Türk Kızılayı ile hareket edeceğiz. Bilindiği üzere kan alımı 18 yaş üzerinde mümkün olabilmektedir. Bu sebeple öğrencilerimizin Kızılay’ın okullarımızda vereceği eğitimlere katılmalarını önemserken, kan bağışçısı olarak eğitim kadromuzun, idari personelimizin ve velilerimizin bu duyarlı projede katılımcı olacağına inancımız tam.

Bu projeye katılım sağlamak isteyen okullarımızın katılım bilgilerini 26 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar info@ted.org.tr adresine iletmelerini önemle rica ederiz.

Kampanya kapsamında okullarımızda yapılacak etkinlikler

Okullarımızın bölgesi, personel ve katılımcı sayısı doğrultusu sayısında değişiklik gösterecektir. Planlanan etkinlikler Türk Kızılayı’nın bilgilendirmesi sonrası okullarımıza iletilecektir.

NOT: Okullarımızdan bu konu ile ilgilenecek iletişim kişilerinin genel merkeze, isim soyisim, telefon ve mail bilgilerini iletmeleri gerekmektedir.

Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.