12 Oca

image_pdfimage_print
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ortaokul Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi olarak yürüttüğümüz Öğrenme Stilleri Atölye Çalışmamızın sonuncusu 5. Sınıf öğrencilerimiz ve velilerimizle yapıldı. Çalışmamızın ilk kısmında Öğrenme Stilleri Envanteri öğrencilerimize uygulandı ve sonuçlarımız öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle paylaşıldı. Rehberlik servisi olarak öğrencilerimizle İşitsel, Görsel ve Kinestetik/Dokunsal öğrenenlerin karakteristik özelliklerini ve öğrenme stiline özgü verimli ders çalışma yöntemlerini paylaştık. Her sınıfın öğrenme stilleri yüzdelik dilimleri sınıf panolarına asıldı.

‘Öğrenme Stilleri’ çalışmamızın ikinci kısmında 10 Ocak 2018 tarihinde 5. Sınıf öğrencilerimizin velileri ile atölye çalışması yapılarak, çocuklarının envanter sonuçları velilerimizle paylaşıldı. Her velinin kendi öğrenme stilini öğrenmesi amacıyla velilerimize de öğrenme stilleri envanteri uygulandı.

Atölye çalışmamızda, rehber öğretmenlerimiz Zeliha AKSOY ve Meltem ÖZYURT velilerimizle her öğrenme stilinin karakteristik özelliklerini, bilgiyi alma ve hatırlama yöntemlerini ve kişilerarası ilişkilerde dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı. Ayrıca yaratıcı drama çalışmasıyla velilerimizle çocuk ebeveyn ilişkisi canlandırılarak, doğru dil kalıpları ve beden dili velilerimize aktarıldı.

Yoğun katılımın olduğu atölye çalışmamız oldukça keyifli ve verimli geçti. Çalışmamıza katılan tüm değerli velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.